Horúce leto pri vode a 4 tipy, ako si vybrať tú pravú vírivku

Vírivka nie je záležitosťou luxusných hotelov a wellness centier. Dopriať si ju môžete aj do bežnej domácnosti. V prvom rade je dôležité stanoviť si priority, čo od vírivky očakávate, mať presné predstavy a takisto si byť istý aj v otázke budgetu. Pozrite sa, čo všetko vziať do úvahy pri výbere vírivky na mieru. Zistíte, že prvý dojem výhodnej kúpy sa nie vždy vypláca. Je potrebná dôkladnejšia analýza s odborníkmi.

Vírivka

1. Interiér verzus exteriér

Kde chcete vírivku postaviť? Vnútri v kúpeľni alebo radšej vonku na terase s romantickým výhľadom na hviezdy? Vírivka v interiéri vyžaduje dostatočné odvetrávanie, čo tiež ide do peňazí. V prípade, ak preferujete vírivku v exteriéri, zrejme by ste ju radi využívali celoročne s čo najmenšími prevádzkovými nákladmi a starostlivosťou. V prvom rade však nájdite vhodné a praktické miesto, aby vášmu relaxu nič nestálo v ceste.

2. Pre koho chcete vírivku?

Snívate o luxusnej vírivke pre dve osoby alebo by ste radi väčšiu pre rodinu či skupinu priateľov? Zvážte dôkladne jej účel predtým, než si vyberiete konkrétny model vírivky. Radi by ste nakombinovali možnosti dokonalej celotelovej hydromasáže s jemnou relaxačnou masážou? Tomu treba prispôsobiť hydrodynamiku, priemery potrubia, typy  trysiek a ich ergonomické umiestnenie,  prepočítať výkony čerpadiel atď.

3. Zistite si prevádzkové náklady vírivky

Možno na začiatku investujete do novej vírivky menej, ale v konečnom dôsledku sa vám to nemusí oplatiť. Dôvodom sú celkové prevádzkové náklady a na konci dňa aj jej skutočná životnosť. Tie sú pri kvalitných vírivkách  30 až 50 eur mesačne so životnosťou 15 až 20 rokov , zatiaľ čo pri lacných sa to môže pokojne vyšplhať až na 200 eur a viac a so životnosťou kľudne 1 až 3 roky . Spadajú sem faktory ako kvalita použitých materiálov, technológie , celkové spracovanie , čerpadlá, podhlavníky, trysky, filtre, či termokryt. Preverte si tieto fakty ešte pred kúpou! Nízka počiatočná cena vírivky často neznačí nič dobré.

4. Pozrite si záruku vírivky

Výrobcovia aj predajcovia uvádzajú záruku rôzne, preto je dôležité túto otázku detailne prebrať. Aby ste presne vedeli, na čo sa aká záruka vzťahuje. Aj podľa toho odhalíte kvalitného výrobcu. Presne vám popíše, na akú časť vírivky a na aký komponent sa daná záruka vzťahuje.

Pri lacných typoch víriviek, ak berieme do úvahy tie najdôležitejšie veci, sú veľmi často uvedené veľmi dlhé záruky , ale po detailnom preštudovaní záručných podmienok napokon zistíte , že je ta, toľko veľa tzv. “ výluk zo záruk “ ktoré zahŕńajú práve tie podstatné a dôležité časti . Doživotná záruka nemusí v skutočnosti znamenať doživotnú záruku . Kvalitný výrobcovia väčšinou operujú so zárukami 2 roky , ale zase na všetko a bez zavádzania.

Hľadáte vírivky – od tých najmenších na terasy, až po viacmiestne jacuzzi pre partiu priateľov? Zamýšľate sa aj nad saunou či bazénom s protiprúdom? So všetkým vám ochotne pomôžu odborníci z HOTTUB Sauna a Wellness  s bohatými skúsenosťami.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu