Úprava zelene: 4 tipy pre modernú minimalistickú záhradu

Príroda už vyzlieka svoj zimný kabát a prebúdza sa k novému životu. Slnečné lúče pomaly budia kvety zo zimného spánku a von na záhradu lákajú aj nás. Jar je najvhodnejším ročným obdobím na obnovu a modernizáciu záhrady.

Aku kosačka Wolf

Tento rok sa nám pravá zima vyhla oblúkom. Aj tak už ale treba naše záhrade začať venovať pozornosť, obzvlášť ak chceme, aby celý zvyšok roka lahodila nášmu oku a poskytovala útočisko pre každodenné trávenie času. Jarnej údržbe sa nevyhneme. Chcete tento rok vyskúšať niečo nové? Tak hor sa von, teraz je ten správny čas na obnovu aj zmeny.

Najnovším trendom v záhradnej architektúre je minimalizmus. Uprednostňujú sa čisté línie, každá rastlinka má svoje konkrétne miesto a záhrada celkovo pôsobí takzvaným „zenovým“ dojmom. Tiež túžite po niečom podobnom? Nižšie prinášame 4 užitočné tipy, ako s takým minimalizmom začať.

Inšpirujte sa

V prvom rade by ste sa mali jasne rozhodnúť, na čo predovšetkým by mala vaša záhrada slúžiť. Má to byť miesto na hranie pre deti? Príjemný priestor na letné grilovanie a posedenie s priateľmi, alebo oáza pokoja? Priestor záhrady si treba rozvrhnúť tak, aby mohol plniť všetky vaše potreby. Inšpiráciu ponúkajú početné katalógy a magazíny, predstavu môžete nájsť aj v mestskom parku alebo na záhrade rodinného príslušníka či priateľov. Majte oči otvorené a nechajte sa inšpirovať všetkým, čo vnímate, a domov si prineste všetko, čo sa vám páči.

Poznajte svoju záhradu

Rastliny do svojej záhrady vyberajte s prihliadnutím na lokálne podnebie. Pomôže vám to ušetriť  čas aj financie, pretože exotické druhy drevín a rastlín sú náročnejšie na starostlivosť a výživu. Ak teda nechcete tráviť  čas starostlivosťou o cudzokrajnú flóru, a naopak si v záhrade chcete vychutnávať svoj voľný čas a relaxovať, vyberajte rozumne a efektívne. Aj „naše“ kvety, kry a stromy vedia vytvoriť poriadnu parádu.

Kvety verzus kry

Sezónne kvetinové záhony sú nádherné, ale zároveň si vyžadujú čas a pozornosť. Záhončeky treba dosievať, pravidelne zalievať, strihať odkvitnuté kvety. Pre jedného je takáto kontinuálna starostlivosť o záhradu tým pravým odpočinkom, pre iného stresom. Ak patríte skôr do tej druhej skupiny, teda medzi tých, ktorí preferujú vždy zelenú záhradu bez väčšej časovej náročnosti, voľte namiesto kvetov kry. Minimalistický štýl radí kry upravovať do rôznych tvarov. Také strihy môžu často vyžadovať väčšiu fyzickú silu, preto je dobré mať poruke spoľahlivého pomocníka.  Nožnice na kríky konáre Wolf RR900

Tým sú napríklad dvojbritvové nožnice na konáre POWER CUT RR 900 T od spoločnosti Wolf Garten. Dokonalo využívajú silu páky, takže s nimi urobíte tie najhladšie rezy. Nepoškodíte nimi okolitú kôru a vďaka ergonomickej rukoväti nebudete mať svoje dlane obsypané pľuzgiermi a odreninami. Teleskopické nastavenie navyše umožňuje pohodlne upraviť nožnice na požadovanú dĺžku od 650-900 mm.

Dokonalý zostrih

Kvetinové záhony môžete mať síce presne podľa pravítka, kry do detailu zastrihnuté, no ak nebudete mať perfektne upravený trávnik,celok nebude budiť dokonalý dojem. Nepatrí starostlivosť o trávnik k vašim obľúbeným činnostiam? Vedzte, že ak zvolíte správny a silný stroj, práca nebude taká ťažká a pôjde ľahko od ruky. Aj do oblasti záhradnej techniky sa premieta súčasný trend ekológie. Vyskúšajte preto novinku – akumulátorovú kosačku Lycos 40/340 M s vymeniteľnou batériou, ktorú môžete ľubovoľne kombinovať s ďalšími strojmi v danej sérii, napríklad s fukárom, vyžínačom, alebo napríklad krovinorezom. Získate tak 3v1: budete šetriť životné prostredie, nespotrebujete litre benzínu a môžete sa navyše radovať z perfektne zastrihnutého trávnika.

Viac informácií nájdete na: www.WOLF-garten.sk

Aku kosačka Wolf


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu