Letné horúčavy a interiér: Mobilná klimatizácia miesto klasickej?

Čoraz horúcejšie letá neustále zvyšujú aktuálnosť otázky, či si domov kúpiť klimatizáciu alebo nie. Aj napriek tomu, že nikomu doma nevyhovuje extrémne teplo, tak mnohým ľuďom prekáža klasická pevná klimatizácia z dôvodu vysokých nákladov či vplyvu na zdravie. Ak máte aj vy dilemu nad tým, či si domov kúpiť klimatizáciu alebo nie, môžete vyskúšať zlatú strednú cestu. A tou je mobilná klimatizácia, cenovo prístupnejšia než klasická a s veľkou výhodou v podobe flexibility. Pri jej nákupe si však všímajte všetky potrebné parametre.

mobilná klimatizácia

Prečo radšej mobilná než klasická?

Výhodou mobilnej klimatizácie oproti klasickej je flexibilita. Môžete ju presúvať a umiestniť do akejkoľvek miestnosti v byte či dome, pričom pre jej chod je potrebné zapojenie do elektrickej siete a zabezpečenie vývodu vzduchu smerom von. V praxi to znamená, že ak napríklad idete ráno do práce, vychladíte si spálňu, no keď sa vrátite, presuniete klimatizáciu a vychladíte si obývačku.

Rozdiely medzi mobilnými klimatizáciami

Jednotlivé mobilné klimatizácie sa však navzájom pomerne výrazne líšia. A to či už výkonom, rozmerom alebo samozrejme aj cenou. A ak nie ste v tejto oblasti úplne doma, je dobré si pred nákupom zozbierať všetky podklady a informácie. Pomôcť vám môže test najlepších mobilných klimatizácií, kde nájdete prehľadne zoradené najlepšie mobilné klimatizácie podľa vybraných parametrov. Takýto test vám môže výrazne pomôcť ešte predtým, než urobíte rozhodnutie o nákupe.

Investujte efektívne

Ani investícia do mobilnej klimatizácie nie je úplne zanedbateľná, a preto je vhodné si ju vopred premyslieť. A nehovoríme o „surfovaní“ po stránkach výrobcov, pretože tí vždy hovoria, že ich výrobok je najlepší. Lepším riešením sú rôzne nezávislé a odborné recenzie či testy, ktoré nájdete na TestKvality.eu, a to nielen pre mobilné klimatizácie, ale aj pre iné produkty.

Zdroj obrázka: AlexLMX / Shutterstock.com


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu