Akustický komfort s novou priečkovou izoláciou Ursa Silentio 37

Akustika je veľmi dôležitým aspektom bývania. Preto sa dnes ľudia pri kúpe alebo renovácii zaujímajú aj o použité materiály. Tie by mali mať nielen vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti, byť nehorľavé a vyrobené z prírodných materiálov, ale aj spĺňať ich akustické požiadavky. Spoločnosť URSA, popredný výrobca a dodávateľ minerálnych izolácií, sa tejto téme venuje veľmi intenzívne a uvádza na trh novinku – akustickú minerálnu izoláciu URSA SILENTIO 37, ktorá spoľahlivo zabezpečí akustický komfort v každej domácnosti.

priečková akustická izolácia

URSA Silentio 37

„V rámci vývoja a zdokonaľovania produktov URSA sme vyvinuli aj novú priečkovú izoláciu URSA SILENTIO 37, vďaka ktorej domácnosti získajú lepšie akustické vlastnosti,“ vysvetľuje Tereza Vojancová, architektka zo spoločnosti URSA. Tento vylepšený materiál nahradil pôvodnú izoláciu URSA SILENTIO 38, ktorá už nebude k dispozícii. Nová izolácia URSA SILENTIO 37 má vyššiu objemovú hmotnosť, čo je jeden z dôležitých akustických parametrov. Hlavnou výhodou akustickej minerálnej izolácie URSA SILENTIO 37 je hodnota odporu pri prúdení vzduchu (AFr 5). Vďaka tomu je vhodná ako akustický tlmič do priečok. Ďalším zlepšením je súčiniteľ tepelnej vodivosti, ktorý teraz dosahuje hodnotu λD = 0,037 W/m·K.

URSA SILENTIO 37 je teda nielen akustická, ale aj tepelná a nehorľavá minerálna izolácia, ktorá je vhodná pre stavebné konštrukcie s vysokými požiadavkami na akustický komfort, tepelný odpor a požiarnu bezpečnosť. Okrem toho vďaka svojej mimoriadnej presnosti a pružnosti dokonale vypĺňa všetky dutiny konštrukcie. Dodáva sa v doskách so šírkou 625 mm, čo zodpovedá sadrokartónovému roštu. Jedným typom minerálnej izolácie je tak možné dosiahnuť vysoké hodnoty vzduchovej nepriezvučnosti vysoko exponovaných priečok.

Ticho v dome a pokoj pre dušu i uši – to všetko je nová minerálna izolácia URSA SILENTIO 37. Izolácia, ktorá nehrá, ale naopak tlmí!

Viac informácií nájdete na www.ursa.sk.

O spoločnosti URSA

Spoločnosť URSA SK, s.r.o. úspešne pôsobí na slovenskom stavebnom trhu už takmer 25 rokov a patrí medzi popredných dodávateľov tepelných, akustických a protipožiarnych izolácií. Produktové skupiny URSA ponúkajú širokú škálu konštrukčných riešení v pozemnom staviteľstve, čím URSA napĺňa svoju stratégiu byť na čele trvalo udržateľného rozvoja a ochrany životného prostredia prostredníctvom znižovania energetickej náročnosti budov.

Spoločnosť URSA je členom rešpektovaných záujmových združení, napr. Asociácie výrobcov minerálnych izolácií,  Cechu Strechárov Slovenska a Zväzu spracovateľov dreva Slovenskej republiky, ktoré sa okrem iného zameriavajú na kvalitu a osvetu v oblasti zatepľovania budov. Podrobné informácie o produktoch spoločnosti URSA vám radi poskytnú odborníci na izolácie na adrese tech.poradce@etexgroup.com.

Zavřít reklamu
Zavřít reklamu