Inteligentná domácnosť Fibaro bez nutnosti zásahu do elektroinštalácie

Je veľa dôvodov, prečo sa spoľahnúť na smart domácnosť, no práve v období dovoleniek oceníte to, že to u vás doma funguje aj bez vašej prítomnosti.

Smart home, inteligentná domácnosť

Domácnosť s pravidlami

Sme zvyknutí robiť veci podľa nášho stereotypu. Napríklad si na raňajky nedáme nič, čo nie je teplé, alebo nejdeme spať skôr, ako v byte neupraceme. Naše rituály však vieme ešte viac posilniť, ak sa všetky elektrické spotrebiče v domácnosti dokážu správať podľa istého vzorca, resp. zareagujú, keď im dáme povel, a to nech sme kdekoľvek na svete pripojení k internetu. Žiť v inteligentnej domácnosti dnes už nie je len pre vyvolených, ale pre každého, komu vyhovuje pohodlie. Zaťahovanie roliet, vypínanie svetla, hudby, zamykanie či dokonca polievanie záhradky dnes už nemusíte vykonávať vy, ale naprogramované elektrické zariadenia. Riadiaca jednotka vyšle pokyn k inteligentnej zásuvke a tá podľa želania činnosť spotrebiča odštartuje, zastaví alebo vás informuje o nameranej spotrebe. Túžite ráno vstať a automaticky sa nepustiť do rozsvietenia domácnosti či vyťahovania roliet? Inteligentná domácnosť to spraví miesto vás podľa zadaného vzorca.

Ako si to užiť v inteligentnej domácnosti

Povedzme, že sa chystáte na pracovnú cestu alebo vytúženú dovolenku. Ak žijete v inteligentnej domácnosti, už nebude potrebné, aby ste suseda požiadali o občasnú kontrolu vášho majetku alebo nebodaj pravidelné polievanie trávnika. Šikovné technológie vám domácnosť vyvetrajú, záhradku polejú, dokonca sa občas môžete pohrať aj s rozsvietením interiéru, aby si potenciálni zlodeji mysleli, že ste doma. Ste mimo domu a zavolal vám kuriér? Odomknite mu domácnosť na diaľku a požiadajte ho, aby vám balík nechal vnútri pri vchodových dverách. Dokonca ho pri tom môžete aj pozorovať. Keď sa u vás doma bude diať čosi nezvyčajné, senzory a alarmy vás na to, samozrejme, upozornia. Či je to vlámanie neželaných osôb, únik plynu alebo požiar. Preto sa bez strachu môžete vydať aj na kraj sveta. Vaša inteligentná domácnosť sa o seba postará sama.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu