Jesenné postreky ovocných stromov, ošetrenie pred škodcami v zime

Jeseň je veľmi dôležitým obdobím na prípravu ovocných stromov pred zimou. K tomu, aby stromy úspešne prezimovali, je nevyhnutné, aby boli chránené pred rôznymi druhmi škodcov a ochorení. Jedným z najdôležitejších a povinných krokov na ochranu stromov je jesenný postrek. V následku toho budú v záhrade chránené kvitnúce stromy v ďalších obdobiach.

Jabloň strom

Ako postrek

Jesenný postrek ovocných stromov, tak ako aj jarný, sa používa v sprejovej konzistencii. Okrem postreku potrebuje záhradník ochranný odev, rukavice a respirátor. Tieto opatrenia treba brať vážne, keďže postrek obsahuje veľmi nebezpečné pesticídy. Vzhľadom k tomu, že v septembri a v októbri sa vyskytuje veľa zrážok, stromy by sa mali striekať, keď neprší. Ak by sa stromy postrekovali tesne pred dažďom, nemalo by to žiaden efekt, keďže by všetko zmyl.

Skúsení dlhoroční záhradkári vedia, že stromy treba striekať raz za celú sezónu. Na rozdiel od jesenných postrekov, jarné sa vykonávajú častejšie, aby sa zabránilo chorobám v ďalšom roku. Roztok, ak neudávajú výrobcovia inak, zmiešame v pomere 10:1, t.j. 100 gramov látky na 10 litrov vody.
Zmiešaný roztok sa aplikuje na konáre, ale aj na kmeň práškovým postrekom.

Roztok síranu meďnatého

Veľa záhradkárov zbiera úrodu, keď sú stromy pokryté zeleňou a to je veľká chyba. V dôsledku toho opadáva neskôr lístie, v tom horšom prípade nemôže prežiť zimu z dôvodu nedostatočného množstva živín. Preto je najlepšie stromy postriekať až v novembri.
Roztok síranu meďnatého sa používa ako prevencia proti hnilobe ovocia a proti chrastavosti.
Okrem roztoku sírana meďnatého sa pridáva Bordeaux kvapalina. Bordeaux je zmes vápna, mlieka a síranu meďnatého. Táto zmes sa dá pripraviť aj doma.

 

Produkty a výrobky:

Pripravila Katarína


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu