Vychytávky, ktoré ocenia všetci skúsení záhradkári a chovatelia

Ak nepatríte k odborníkom na záhradkárstvo či poľnohospodárstvo, tak pojmy ako ´silážna fólia´ či ´tkaná agrotextília´ si zrejme najprv budete musieť dať do vyhľadávača, aby ste pochopili ich skutočný zmysel. Potom však zrazu zistíte, že ste sa s týmito doplnkami na záhradu či do chovateľstva stretli. Preto ich možno okrem odborníkov, ktorí sa s nimi stretávajú pravidelne, oceníte aj vy.

priesady jahody v záhrade

Tkané textílie majú široké využitie

Ak by sme vám ju ukázali na obrázku, určite by ste ju ľahko spoznali. Tkaná agrotextília sa vo veľkom používa na záhradách či v rámci poľnohospodárstva. Veľmi zjednodušene povedané je to plachta zo špeciálneho materiálu, ktorú záhradkári či poľnohospodári umiestňujú pod svoje rastliny a plodiny, aby ich ochránili. Často má aj estetický účel, napríklad na verejných priestranstvách.

Účelom tkanej agrotextílie je zabrániť prerastaniu buriny či akémukoľvek inému poškodeniu rastlín, prípadne iných plodín, ktoré na záhrade pestujete. Tkané agrotextílie pomáhajú pri jarných prízemných mrazoch, chránia rastliny v lete počas sucha i pri prívalových dažďoch. Sú čoraz obľúbenejším riešením, ich výhodou je aj dlhšia životnosť.

Siláž či senáž?

Ak chováte zvieratá alebo ste niekedy pôsobili v poľnohospodárstve, určite tieto pojmy poznáte. Siláž, resp. senáž, je v skratke povedané spôsob konzervácie krmiva, ktoré vďaka tomu poskytuje dostatok bielkovín a iných potrebných látok.

Avšak pokiaľ ste sa vybrali touto cestou a chcete konzervovať krmivo, určite sa vám zíde silážna fólia, ktorá je určená ako na konzerváciu, tak aj na balenie. Tento spôsob konzervácie krmiva je špecifický tým, že využíva proces fermentácie, vďaka čomu je krmivo mimoriadne výživné.

Teraz už viete, že aj takéto menej ´populárne´ produkty ako tkané agrotextílie či silážne fólie sú pre záhradkárov a poľnohospodárov mimoriadne dôležité. Bez nich by to mali totiž oveľa ťažšie. Ak ste sa teda aj vy vybrali touto cestou, nezabúdajte na to, že tieto veci budete skôr či neskôr potrebovať.

Zdroj obrázku: marcinm111 / Shutterstock


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu