Výhody hliníkových okien a dverí a vlastnosti hliníka

Výhody hliníkových produktov v rôznych odvetviach priemyslu sú nespočetné. Aký je rozdiel medzi hliníkovými a plastovými oknami a dverami? Ktoré sa oplatia viac? Aké vlastnosti majú hliníkové okná a dvere, najmä čo sa týka izolácie stavby? Oplatí sa investovať do hliníkových okien a dverí?

Hliníkové okná

Hliník

Hliník je kov, ktorý je známy dlhou trvácnosťou, odolnosťou a kvalitou. Je odolný voči korózii a má široké spektrum využitia v rôznych priemysloch. Práve vďaka svojim skvelým vlastnostiam sa začal hliník používať aj na výrobu hliníkových dverí a okien. Aj v tejto oblasti vykazuje skvelé izolačné schopnosti a tiež je výhodou aj elegantný vzhľad a odolnosť samotnej konštrukcie.

Hliníkové okná: výhody

Elegantné hliníkové okná sa len tak nepoškodia a ich údržba je minimálna a nenáročná. Vydržia vám niekoľko rokov a ľahko sa s nimi manipuluje. Hliníkové okná majú skvelé tepelnoizolačné vlastnosti, vďaka čomu sú aj značne energeticky úsporné pre vašu domácnosť. Okrem klasických rozmerov sú dostupné ich môžete zvoliť aj vo nadrozmerných veľkostiach, ktoré vám zaručia dostatok prirodzeného svetla a teda aj zväčšenia priestoru. Hliník sa menej deformuje a je stabilnejší v porovnaní napríklad s plastovými oknami.

Pri výbere hliníkových okien máte tiež veľkú variabilitu pri výbere farieb. Využívajú sa v rodinných domoch ale rovnako aj bytových jednotkách. Sú skvelou alternatívou pre ľudí náročných na dizajnové vlastnosti okien a tiež majú aj skvelé funkčné vlastnosti. Ich cena je priamoúmerná ich kvalite, no investícia sa značne vyplatí, najmä vďaka úspore energie.

Hliníkové dvere

Hliníkové dvere sú veľmi odolné voči vonkajším vplyvom počasia. Odolnosť je vítaná aj vzhľadom na ich bezpečnostnú funkciu. Rovnako majú aj tepelnoizolačné vlastnosti a spolu s hliníkovými oknami  zabezpečujú značnú energetickú úsporu. Vďaka svojím skvelým vlastnostiam a modernému nadčasovému vzhľadu sú vhodné do administratívnych priestorov, obytných budov, súkromných domácnosti a respektíve všade, kde chcete staviť na kvalitu, bezpečnosť a odolnosť.

Odolné hliníkové dvere vás prekvapia aj veľmi jednoduchou manipuláciou, vďaka nízkej hmotnosti. Ich vzhľad pôsobí mohutne, no napriek tomu sú veľmi funkčné. Izolujú hluk, dobre tesnia a nemusíte ich špeciálne ošetrovať ani zbrusovať. Hliník sa počas dlhodobého používania ani pri vystavení vonkajším podmienkam neskrúca a nie je náchylný na zmeny. Budete ich môcť využívať naozaj dlhú dobu bez akejkoľvek zmeny v kvalite a výzore.

Kovy sa v súčasnosti využívajú na široké spektrum stavebných činností, príkladom sú napríklad montované haly z ocele. Vo všeobecnosti je ich najväčšou výhodou odolnosť a tiež aj široká variabilita využitia. Aj napriek vyššej počiatočnej investícii sa vám všetky peniaze vrátia najmä po dlhoročnom využívaní produktov na dennej báze.

Zdroj obrázku: Palatinate Stock / Shutterstock.com


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu