Ako vyčistiť strieborný riad alebo šperky najpohodlnejšie?

Mať doma strieborný riad znamená mať určitý druh pýchy a potešenia často z kvality, alebo zachovávaného dedičstva, ak je spomienkou na niekoho iného. Bežné striebro však môže černieť, čím stráca na lesku a svojej kráse. To isté platí so šperkmi. Obnoviť ich krásu a lesk sa dá rôznymi prípravkami, ktoré sú zbytočne drahé a v skutočnosti veľmi nezaberajú. Máme pre vás tip, s ktorým dosiahnete presne to, čo potrebujete a nebude vás to ani veľa stáť.

striebro-pribor-stolovanie

Zabudnite na drahé vodičky, s ktorými je dokonca životunebezpečné narábať. Nemusíte leštiť, kefkovať, ani drhnúť často mäkký kov na ktorom vidieť každú ryhu.

Potrebujete:

  • alobal
  • klasický prášok do pečiva v malom sáčku
  • horúca voda

Vložte na dno pohára viac poskladaného alobalu, pokojne z potravín alebo z vianočných kolekcií, nie však z izolačných alobalových pások. Vložte doň šperky, prášok do pečiva a zalejte horúcou, nie vriacou vodou. Nečistoty na seba naviaže alobal. Uvoľní ich reakcia prášku do pečiva. V prípade potreby zopakujte. Pri čistení strieborného príboru je použiteľná iná nádoba, napríklad forma pre srnčí chrbát, väčšia plocha alobalu a možno bude potrebné zvýšiť pomer obsahu prášku do pečiva.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu