Atypické stavby si vyžadujú kvalitné okná

Je samozrejmé, že čím je náročnejšia a atypickejšia stavba, tým si vyžaduje i výnimočnejšie okná. Zaujímavým príkladom takejto nehnuteľnosti je i drevostavba z CLT panelov – rodinný dom na strednom Slovensku v okrese Martin. Realizátorom stavby bola firma Kontrakting stavebné montáže, s.r.o., a navrhol ju architekt Ivan Jarina. Dodávku okien zabezpečila firma Makrowin, ktorá je slovenským výrobcom drevených a drevohliníkových okien. V takýchto prípadoch platí, že čím je okno väčšie, tým je aj ťažšie a náročnejšia je aj jeho statika a nároky na kvalitu prevedenia. Preto pri veľkorozmerných oknách by zákazník nemal šetriť, ale vsadiť na kvalitu.

makrowin-drevostavba19-daz

Opis stavby

Ide o veľmi zaujímavú atypickú stavbu s vysokým podielom presklených plôch. Takéto stavby sú v súčasnosti trendom náročných zákazníkov, ktorí čím ďalej viac preferujú väčšie okná a presvetlenie interiérov miestností. Zároveň požadujú tie najkvalitnejšie výrobky s dlhou životnosťou, vysokou technickou úrovňou spracovania, použitím najkvalitnejších materiálov a najmodernejším dizajnom. Pre tento rodinný dom bolo vyrobéných spolu 35 výrobkov (okien a dverí). Väčšinou to boli drevené okná Makrowin 88 osadené trojsklom. Rám okna má inú farbu ako krídlo okna, čím vzniká veľmi pekná kombinácia tmavomodrej a svetlomodrej farby. S oknami ladia aj vchodové dvere z našej produkcie, ktoré sa otvárajú na odtlačok prsta s ovládaním pomocou smartfónu. Táto stavba vykurovaná tepelným čerpadlom (vzduch/voda) je nízkoenergetický drevodom tej najvyššej kvality a navyše architektonická lahôdka, ktorá si zaslúži uznanie a ocenenie odbornej i laickej verejnosti.

makrowin-drevostavba2daz

Čo sú CLT panely?

CLT panely z priečne a pozdĺžne lepeného dreva (cross laminated timber), použité v uvedenej drevostavbe, sú vynikajúcim konštrukčným materiálom, priateľským k životnému prostrediu, pochádzajúcim z trvale obnoviteľných zdrojov. Majú veľmi dobré tepelnotechnické vlastnosti – umožňujú dosiahnuť porovnateľný tepelný odpor pri nižšej hrúbke steny. Zároveň dosahujú vynikajúce statické charakteristiky a stenové prvky riešia priestorovú stabilitu objektov. Umožňujú dimenzovať konštrukcie s potrebnou požiarnou odolnosťou. Technológia výroby umožňuje vyrábať plošné konštrukčné prvky veľkých rozmerov. Nízka hmotnosť a príprava konštrukcie v hale vytvárajú zasa predpoklady na rýchlu a presnú montáž.

 

 

 


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu