Ako vytvoriť nadčasovú obývačku? Pomôžu profesionálne návrhy interiérov

Prerábať obývaciu izbu pravidelne podľa neustále sa meniacich najnovších trendov môže dať poriadne zabrať ako finančne, tak aj fyzicky. Uľahčite si život a spoľahnite sa na nadčasové riešenia. Vieme, ako na to.

Interiér a obývačka

Prírodné materiály sú stále trendy

Návrhy interiérov v posledných rokoch vyzdvihujú najmä krásu prírodných materiálov. Kameň, tehla či drevo – zariadenia či doplnky z nich vytvorené obývaciu izbu zútulňujú a navodzujú príjemné pocity.

Mimoriadne obľúbené sú tehly alebo tvarovky, ktoré nie sú pokryté omietkou. Inou možnosťou je napríklad tapeta s prirodzeným tehlovým vzorom. Tú však stačí dať len na jednu stenu. Prírodné materiály môžete predviesť aj v podobe kvalitného stolíka z dreva. Ten k obývačke jednoducho patrí a môže vás vďaka nadčasovosti tešiť dlhé roky.

Na farby treba ísť s mierou

Všetko s mierou. V prípade farieb to platí dvojnásobne. Nepremyslené zmiešavanie rôznych farieb a odtieňov môže skončiť poriadnym fiaskom. Ak sa nechcete v obývačke cítiť ako v cirkuse, vyberajte ich s citom a dostatočným vkusom. Nadčasovosti a zároveň aj súčasným trendom vládne striedmosť. Kombinácia bielej s jednou či dvomi príjemnými farbami vám vytvorí z obývačky štýlový priestor.

Farby majú vplyv aj na psychiku, preto ich výber skutočne nezanedbajte. O to viac, ak máte v rámci obývacej izby aj pracovný kútik. Podľa výskumu vedcov z Univerzity Britskej Kolumbie napríklad červená veľmi dobre pôsobí, ak sa potrebujete sústrediť na detail, modrá zas podporuje kreativitu.

Návrhy interiérov od dizajnéra

Nie každý je stvorený na zariaďovanie bytov či domov. Preto nie je žiadna hanba, ak svoju obývačku zveríte do rúk profesionála, ktorý má viaceré návrhy interiérov už za sebou. Orientuje sa totiž v trendoch, cenách a má oko umelca. Spojí vaše nápady s vlastnými skúsenosťami, čo sa odrazí aj vo výsledku. Pri výbere nadčasových farieb, materiálov či nábytku sa z neho budete môcť tešiť dlhú dobu.

Foto: Bigstockphoto


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu