Test: vyskúšali sme polievkovar do kuchyne, Tefal Easy Soup

Ak ste si mysleli, že poznáte všetko vybavenie do kuchyne, poznáte polievkovar? Táto novinka dokáže prekvapiť, aj presvedčiť. Možno aj vy na ňu budete pozerať skepticky. Najskôr preto, že polievky predsa dokážeme uvariť ľahko v hrnci a nepotrebujeme k tomu žiadnu zásadnú pomoc. Polievkovar je však riešením na celkom iný druh prípravy. Taký, pri ktorom ani nemusíte byť. Koncept takejto prípravy je následne výhoda pre mamičky a všetkých, ktorí možno doteraz ani len netušili, ako sa varí polievka. Pravdou je, že s týmto prístrojom sa vám podarí za niekoľko minút uvariť polievka porovnateľná s dielom gastronomického profesionála. Už len správne dochutiť.

Polievkovar easy Soup Tefal

Polievkovar Easy Soup je skutočný

Znie to ako reklamná správa, možno ako vtip. Nakoniec je to len jednoduchý vynález, ktorý pripomína predĺžený vysoký tlakový hrniec. Tlak tu ale nehrá žiadnu úlohu. Veľká nádoba s ťažším odnímateľným vrchným dielom, sa spájajú v kontaktoch pri rúčke. Masívna rúčka umožňuje nalievanie hotových polievok, alebo vylievanie vody, k čomu sa ešte dostaneme. Horný diel z vnútra obsahuje mixovaciu časť s čidlom, ktoré sa stará o kompletné vyhodnocovanie teploty a obsahu ako takého. Vrchná časť horného dielu je aktívnym poľom s tlačidlami. Funkcie krémovej polievky, klasickej polievky, ovocného kompótu, umývania, alebo miešania sú doplnené o tlačidlo zapnutia a vypnutia. Celý prístroj, uvádzaný ako BL 841137,  je elegantne biely s kovovými časťami. Pôsobí elegantne, čiže svoje miesto môže mať pokojne priamo na očiach v kuchyni.

Krémové polievky

Pri krémových polievkach počítame s poriadnym mixovaním a správnou úpravou. Krémová polievka je v konečnom dôsledku hustá voda obsahujúca všetko z polievky. Pri takejto jednoduchej príprave je dôležité použiť správne suroviny a ich množstvo. Netreba dohliadať na čas, na miešanie, ani na pozornosť na určité postupy. Polievkovar si vystačí s rôznymi zeleninovými, ovocnými polievkami, predpripravenými vývarmi. Dosť polievky pre 3 až 4 člennú rodinu.

Klasické polievky

Aj pre klasické polievky je riešenie. Jednoducho sú na to potrebné suroviny, zapnutie programu a tu sme aj skončili. O 25 minút je hotová polievka. Samozrejme nezvládne to kapustnicu, takú echt kapustnicu, ktorú by ste si priali na Vianoce. Neporadí si to s fazuľou, pri ktorej skrátka potrebujete viac ako len 25 minút varenia. Ostatné druhy polievok a všetky tie zdravé, ako kážu súčasné trendy, už ale bez problémov.

Kompót

Režim kompót je určený na úpravu ovocia. V skutočnosti vytvorí spolu s mixovaciu hlavou presnidávku. Dá sa tým pripraviť smoothie, milkshake, no v každom prípade zariadenie zmes ohrieva. Sami sme ani netušili, čo od funkcie očakávať, no keď začala vyrábať z ovocia zmes hotovej presnidávky, bolo jasno. Nie je nutné vyťahovať mixér a následne riešiť ohrev. Zariadenie si ohreje, rozmixuje a udrží teplé. Neodpustím si poznámku. Vyhotovenú presnidávku nenechávajte vychladnúť v pôvodnej nádobe. Tá je totiž izolovaná a má špeciálnu konštrukciu, ktorá drží teplo veľmi dlho. Čiže čakať na vychladnutie je niečo, čoho sa nedočkáte tak skoro. Je to vlastne plus. Izolačná vlastnosť takýchto zariadení je vždy výhodou, najmä ak funguje na takto dobrej úrovni.

Polievkovar easy Soup Tefal

Trend zdravej výživy

V roku 2016 sme boli vystavení z každej strany niekoľkým podobám nových trendov zdravej výživy. Tie, ktoré to preháňali, aj nepreháňali. Zariadenia, kým je polievkovar, sú súčasťou takýchto trendov. Bohaté využitie nachádza zelenina, koreniny, predpripravené vývary aj špeciálne suroviny. Niektoré zdroje uvádzajú tento spotrebič ako výborného pomocníka pre rôzne polievky, pri ktorých sa majú zachovať zdraviu prospešné živiny a hodnotné látky. Tiež jeho používanie môže byť motivátorom viac sa venovať aj surovinám a mixovaniu výživovo hodnotných surovín. Musím priznať, že toto tvrdenie zakladá na reálnom zistení. Kým v minulosti boli u nás polievky len občas, v súčasnosti je uvariť polievku tak ľahké a nikoho nezdržuje, že občas naša domácnosť zažije dve polievky, alebo dva pokrmy považovateľné za polievku za deň.

Bude to ale určite tým, že toto varenie skracuje čas, čakanie a tiež neustálu pozornosť. Prípravu totiž ponechávate na jeden prístroj, ktorý vie čo má robiť, kedy a ako dlho.  Súčasťou celého balenia je kuchárska kniha s receptami so zdravými polievkami. Kniha je s fotografiami a v slovenčine.

Polievkovar easy Soup Tefal

Využitie

Pri úvahe nad tým, kto využije polievkovar, som si dovolil zostaviť profily niekoľkých ľudí.

  • Mamička na materskej. Mamička, ktorá nestíha to, čo všetko by rada stíhala a nemôže si dovoliť stáť pri sporáku.
  • Ktokoľvek, kto potrebuje pri príprave iných pokrmov skrátiť čas pri polievke.
  • Gurmán obľubujúci krémové, aj klasické polievky, ktorý ich nevie pripraviť.
  • Absolútny antitalent na čokoľvek jedlé. Keďže nejaké základné princípy predsa len musí ovládať každý a nezmieša cukorničku s igelitom a jahodami.
  • Intelektuál, ktorý prístroj využije na prípravu konkrétnych polievok.
  • Ten, čo rád skúša nové veci a nechá sa inšpirovať aj opakovane.

Zhodnotenie

Kúzlo varenia a vlastnej účasti pri príprave polievok sa nemusí vytratiť. Určité polievky si môžete ponechať ako vlastnú špecialitu. Na všetko ostatné, zeleninové, krémové, alebo klasické, môže byť určený polievkovač. Easy Soup od Tefalu má viacero vlastností, s ktorými môže ísť o dobré riešenie pre mamičky s malým dieťaťom, alebo niekoľkými deťmi. Nie je nutné byť pri sporáku, miešať, dáávať pozor, dbať na vypínanie a zároveň strážiť deti.

Dá sa povedať, že pri polievkovare je nutné spustiť program. Mať predtým očistené a pripravené suroviny. Následne už len nechať prístroj pripravovať polievku a viac sa oň nestarať. Nie je to nutné. Je to o pohodlí, manažovaní času, no nepochybne aj o modernej dobe. Dnes sme nútení byť na viacerých miestach naraz. Občas nemusíme byť v kuchyni. Ba dokonca sa polievka môže variť v obývačke. Zariadenie sa netrasie, krátke aktivovanie mixéra síce zvýši hlučnosť, no s typickým mixérom sa to nedá porovnať. Zariadenie má príkon 1000 W a prívodný kábel viete vypojiť aj zo zariadenia, čím sa lepšie skladuje.

Recenzia polievkovaru Tefal Easy Soup, ktorá sa dá kúpiť skôr pod označením Tefal BL 841137, nemôže byť negatívna. Počas niekoľkých dní používania môže používateľa postihnúť jedna negatívna skúsenosť. Zariadenie môže byť teplé, až horúce, rovnakej teploty, ako polievka. No tak to má byť a treba s tým počítať. Nespôsobí popáleniny a za negatívum to možno ani netreba považovať. Môže sa stať, že sa nejaké jedlo prichytí o stenu. Môže sa stať. No ani v takom prípade sa nestane, že by takáto drobnosť poškodila chuť zvyšku jedla. Ako pomocník je zariadenie výborné. Dokonca môžeme počítať s návratnosťou investície, ak spočítame zložitou matematikou čas strávený v kuchyni len preto, aby dielo zasýtilo ostatných .


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu