Test: panvica Tefal CityCook a jej hodnotenie v kuchyni

Dobrá panvica by nemala chýbať v žiadnej kuchyni. Povedzme rovno aj dve, hoci jedna celkom postačí. 24 centimetrov je tak akurát, veď takýto formát netvorí problém ani na sporáku, ak je podobnej veľkosti aj trojica zvyšných hrncov. Ani veľká, ani malá, ideálna veľkosť panvice radu CityCook od priekopníka v produkcii panvíc, Tefal, sme vyskúšali opakovane.

Panvica vajíčka

Panvica radu CityCook od Tefalu

Od dobrej panvice v kuchyni očakávate stálosť, opakovanú použiteľnosť, no hlavne dobré výsledky. Testovaná panvica, ktorá ako nová na sebe niesla papierový obal s označeniami a podrobnosťami, pochádza z Francúzska. Na spodku nesie označenie patentu, na vnútornej časti vyniká svojim povrchom a klasicky aj stredom známym ako red thermo-spot. Výborne sa drží, nie je výrazne ťažká a hoci nie je typickou panvicou na vyhadzovanie, práca s ňou nemá ako unaviť.

Stále ako nová

Nejeden kuchár vie, že dobrú panvicu stačí otestovať už pri obyčajnej praženici a viete, čo od nej môžete čakať. Minimum oleja, niekoľko vajec a plynový sporák nám pri nevedno koľkom teste konkrétnej panvice priniesol opakované utvrdenie v tom, že tento výrobca má zaslúžene miesto medzi TOP značkami v našich kuchyniach. Pohodlné držanie s plastovou rúčkou s malým výstupom, ktorý poslúži pre ukazovák, mne osobne na zaistenie stability. Aj po tomto krátkom kulinárskom otestovaní, vrátane niekoľkých predtým, nevidieť na panvici známky používania. Je škoda rýpať do nej nožom a kovovým riadom. Crash test v takomto prípade obídeme. Drevené riady, no hlavne  rôzne grilované suroviny nezanechávajú na panvici známky používania, čo nie je žiaden zázrak, ale skrátka poteší, že panvica vyzerá stále ako nová.

Umývanie tiež teší. Ako je už známe, tieto panvice potrebujú naozaj málo. Po použití je dobré ich umyť. Nežiadajú si však veľa ani saponátu a ani teplej vody. V čase testu sme ešte len inštalovali bojler, takže len čisto so studenou vodou a saponátom bola bez drhnutia panvica v pôvodnom stave. Plynový sporák a jeho plameň na spodnej strane panvice nezanechal žiadnu zmienku vplyvu ohňa. Vie to potešiť, keďže očividne naozaj pôjde o panvicu, ktorá má vydržať viac ako len pár mesiacov, či rokov.

Potešilo:

  • Typická panvica z výroby Tefal aj s thermo-spotom
  • Veľmi ľahké umývanie
  • Minimálne oleja
  • Nenatrápite sa pri vyprážaní, pečení, grilovaní zeleniny a pod. neprichytí sa totiž
  • Kdekoľvek na panvici je dostatočná teplota, netreba potravinu presúvať do stredu, alebo na konkrétne miesto, kde by stekal olej
  • Panvica je rovná a vzhľadom na konštrukciu rovná aj zostane. Pre materiály a tvrdosť je nepochybné, že si udrží svoj tvar a nezačne sa ohýbať
  • Dá sa zavesiť, takže je inšpiráciu pre zavedenie amerického vešiaku na hrnce a panvice…

Panvice Tefal a séria City Cook sa dá kúpiť pomerne ľahko v každej dobrej predajni kuchynských spotrebičov a výbavy, prípadne aj v špecializovaných predajniach. Aktuálne sa dá zohnať aj v sieti Kaufland spolu s bodmi za nákup.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu