Chcete zažiť pokojné Vianoce plné pohody? Inšpirujte sa feng shui!

Vchodové dvere, stôl, stromček. Vo vianočnom čase by ste sa mali podľa čínskeho učenia feng shui zamerať práve na tieto 3 veci. To ale neznamená, že si zvyšok bytu nezaslúži vašu pozornosť.

Vianoce feng šui

Hoci je feng shui čínske učenie o harmonickej domácnosti, má prekvapivo blízko k tradičným slovenským zvykom. Ak ho dodržíte, bude vaším domovom prúdiť pozitívna energia a vstúpite do nového roka oddýchnutí a plní síl.

  • Ozdobte si vchodové dvere

Vchodovými dverami vchádzate domov nielen vy, ale aj vaša rodina a priatelia. Podľa feng shui sa preto jedná o veľmi dôležité miesto. Počas Vianoc obzvlášť, keďže sú to sviatky pospolitosti a dverami by k vám mali vchádzať ľudia, ktorí sú vám blízki.

Ozdobené dvere podľa čínskeho učenia návštevy priťahujú a vôbec, najlepšie je ako dekoráciu použiť ihličnatú vetvu s tromi vetvičkami. Tie symbolizujú nebo, zem a človeka.

  • Urobte generálne upratovanie

S adventom prichádza koniec roka a príprava na nasledujúci rok. Z domu by ste preto mali odstrániť starý neporiadok, pretože upratovaním zároveň čistíte sami seba. So starými a nepotrebnými vecami totiž zahadzujete aj staré emócie a do nového roka vstupujete s čistým štítom.

  • Zamerajte sa na stôl

Pri štedrovečernej večeri sa schádza celá rodina, preto veľmi záleží na stole, na ktorom sa podáva. Mal by byť guľatý alebo oválny (aby na nikoho nemierili rohy) a nemala by pri ňom byť žiadna prázdna stolička.

Stôl by sa tiež nemal kývať, pretože symbolizuje vzťahy v rodine. Mal by byť bohato ozdobený a plný jedla, aby mala rodina v ďalšom roku hojnosť.

  • Nerobte zo stromčeka dominantu

Stromček by nemal v miestnosti dominovať, pretože má špicatý tvar a prirodzene jangovú energiu. Aby ste dosiahli rovnováhu, ozdobte ho najmä guľatými ozdobami. Stromček by mal byť ideálne v juhovýchodnej časti bytu, ktorá je oblasťou prosperity a bohatstva.

  • Kúpte si zlaté a červené ozdoby

Samotné ozdoby by mali byť okrúhle a sklenené, aby čo najviac odrážali svetlo sviečok. Najlepšími farbami sú podľa feng shui zlatá a červená. Symbolizujú lásku, bohatstvo a navyše sú teplé a sú tak v dokonalej rovnováhe k studeným zimným farbám, ktoré dominujú vonku.

  • Pustite harmóniu aj do spálne

Vianoce majú byť plné lásky a pohody. Láska je podľa feng shui úzko spojená so spálňou, preto ju pred Vianocami upracte naozaj dôkladne. Je tiež ideálny čas, aby ste si do nej zaobstarali niečo nové.

Základom harmonickej spálne je pevná drevená posteľ, na ktorú patrí kvalitný matrac a set vankúša a prikrývky. Cez Vianoce si navyše môžete urobiť radosť a vybrať si vianočne ladené obliečky napríklad z ponuky predajcu Matex.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu