Rajnica s pokrievkou od Fiskars poteší silikónovou pokrievkou

Máme radi Fiskars už od čias našich otcov. Nájsť v predajni kuchynských nástrojov a riadu rajnicu s touto značkou nás nemôže nechať odísť bez povšimnutia. O to viac, ak ponúkne na ohmatanie zaujímavé materiály, balenie, aj určité vylepšenia, ktoré sú vám neznáme. Rajnicu uzo série Hard Face máme už istý čas. Zachytenú ešte ako novú v pôvodnom obale však radi použijeme do dnešného článku.

Rajnica s pokrievkou Hard Face, 18 cm/1,8 l  Fiskars

Rajnica s pokrievkou Hard Face, 18 cm/1,8 l sa radí medzi profesionálny riad. Žiaden plech a už vôbec nie ľahký hrniec, ktorý ľahko vrhnete po hocikom v čase nervového vypätia (z úcty k materiálom a kvalite to ani nejde). Hard Face rajnica je na poťažkanie ťažšia, no adekvátne k svojej veľkosti. Na ohmatanie naozaj pôsobí pevne, odolne a kvalitne. Nepriľnavé vnútro nám slúži na prihrievanie aj varenie a tekutinu drží „od seba“. Čistenie je naozaj jednoduché a príprava jedál rovnako. Plynový plameň, ktorý nemieri presne, nie je problémom. Hrniec si teplo krásne rozvádza a miesta, ktoré sú úchopné, pritom zostávajú bezpečné a nevedú teplo.

Rajnica s pokrievkou Hard Face, 18 cm/1,8 l  Fiskars

Pokrievka nie je len tak obyčajnou pokrievkou

To, čo je určite zásadnou prednosťou, mimo materiály, je aj pokrievka. Sklenená s úpravou na stekanie vodnej pary. Cez sklo vidieť na varený obsah. Zvláštnosťou je však silikónový okraj pokrievky, ktorý vytvára po položení na hrniec tesnenie. Pokrievka drží. Aj keď ju položíte nakrivo, alebo nedokonalo. Napríklad v prípadoch, kedy potrebujete mať privretú varešku a nechcete riskovať pád pokrievky, problém nehrozí. Nehrozí hlučné zošmyknutie, rachot a iné známe situácie. Pokrievka so silikónovým okrajom je perfektný vynález, ktorému sme prišli na chuť práve pri tomto konkrétnom hrnci.Silikón nachádza v posledných rokoch pre svoju odolnosť a nezávgadnosť viacero možností využitia v kuchyni pri varení a pečení. Toto je jeden z nich.

Rajnica s pokrievkou Hard Face, 18 cm/1,8 l  Fiskars

Ako horúci nepáli. Na rúčke rajnice a ani na rúčke pokrievky. Radosť pracovať. Na snímkach v galérii je zachytený ešte nepoužitý riad. Ide o sériu „Hard Face“, ktorá sa na škatuli hrdí nápisom „Made in Finland“.

Vlastnosti rajnice s pokrievkou Fiskars 1,8 Hard Face

  • priemer 18 cm/ objem: 1,8 l
  • Hliníková rajnica pre náročné kuchárske úkony
  • Najodolnejšia vrstva Hardtec Superior pre jednoduché varenie a údržbu
  • Sklenená pokrievka so silikónovým lemom má zabudovanú funkciu zlievania
  • Vhodná do umývačky riadu
  • Vyrobená vo Fínsku
  • oficiálne stránky výrobcu a produktu: fiskars.sk

Zavřít reklamu
Zavřít reklamu