Zahradnici.sk – kysucké záhradníctvo s ponukou online predaja stromov

Objednávanie stromov online sa môže zdať ako zvláštnosť. Najmä spája sa s tým množstvo otázok. Kým niekto si vyslovene potrpí na osobnom výbere, iní to skúsia online. Ostatne, predaj stromov prostredníctvom eshopu je úspešným už niekoľko rokov. Medzi predajcov na internete patrí aj Zahradnici.sk, ktorí pri novom systéme, nových stránkach a mladom kolektíve pôsobia ako nováčikovia. Pri skúmaní pozadia celej firmy však objavíte trochu bohatšie a zaujímavejšie fakty. Zahradnici.sk je elektronický obchod s drevinami, okrasnými, ovocnými, rastlinami, aj palmami rastúcimi v našich podmienkach. V prvom rade však ide o obchod, ktorý má v kysuckej obci Oščadnica dlhú, pár desiatok rokov starú tradíciu. Poznať ju môžu všetci pozorní vodiči prechádzajúci Kysucami a svoje renomé tvorí nejaký čas už aj prostredníctvom internetu.

Zahradnici.sk hodnotenie recenzia

Foto: starostlivo zabalené stromy s ohľadom na usporiadanie konárov a ich smerovanie. Niečo, na čo je potrebná trpezlivosť.

Nákup stromov online

Zahradnici.sk ponúknu košíkový online nákup, so všetkými náležitosťami, ktoré očakávame, vrátane zadávania niekoľkých adries, či možnosti prihlasovania. Stromy nakupujeme od februára a nákupom sme strávili už mnoho času. Stále ani v roku 2020 nie je pre záhradníctva bežné ponúkať jednotlivé prvky. Výhodou nákupu je nepochybne aj možnosť platby kartou cez bránu Besteron, čo je momentálne čoraz viac rozšírený a populárny typ platobných brán. Cena sa nijako pre zákazníka nemení.

Zahradnici.sk hodnotenie recenzia

Foto: doprava nie je likvidačná, nenúti zvažovať nákup, ak chcete len drobnosti.

Možnosťou je aj platba prevodom, opäť a stále bez zmeny ceny pre zákazníka. Doručenie prostredníctvom kuriéra je pri malých balíčkoch 5,90 EUR a rovnaká je aj pri stromčekoch v kontajneroch. Tie sú tak napríklad príležitosťou na sadenie aj neskôr. Pri väčších zásielkach sa poštovné zvyšuje, keďže je balené osobitne. Záleží však aj od toho, aký zásadný prvok – strom, či veľký kontajner bude prepravovaný. Stromy nie sú v škatuliach, ale balené odspodu. Má to svoje výhody, pretože kuriér vidí, čo preváža. Automaticky sám pri ukladaní svojho vozidla ráno eviduje jasne rozpoznateľné stromy, takže ich aj ukladá tak, aby nebolo riziko prevrátenia, pádu, pritlačenia.

Ponuka obchodu

Je viditeľné, že svoju ponuku obchod stavia momentálne na organizovaní samozberu jahôd, ktorý v kysuckých končinách nemá dlhú tradíciu a preto môže byť atraktívny. Celoročne sa venujú predaju mrazuvzdorných paliem, čo pre slovenskú záhradu znamená kúsok vlastnej exotiky. Sezónnym vyhľadávaním sa vieme pozrieť aj do ponuky pred niekoľkými mesiacmi. V sezóne predaja bežných ovocných stromov sa samozrejme tešia záujmom jablone, hrušky, aj rôzne menšie ovocie. Zaujímavé sú exotické kúsky. Atraktívna je ponuka okrasných ihličnatých stromov, fantáziu záhradkára prekvapia olivovníky európske, avokádo, mango a rodivé banánovníky. Len skúsenosti a odvaha sa pustiť do neznámych vôd nás zatiaľ brzdí. V našom prípade je za najatraktívnejší strom považovaná moruša, ktorú je možné sadiť celoročne za určitých podmienok. Jednou z nich je zasadenie v kontajnery, s vlastným koreňovým balom.

Zahradnici.sk hodnotenie recenzia

Foto: ebenovník, inak známy ako hurmi kaki, bez problémov vytvára nové lístky. Dorazil ako silný, zhruba 110 cm vysoký strom s neobvykle hrubým kmeňom.

Strom, ktorý má svoje vetvy a olistenie, už predstavuje určité riziko. Práve fakt, že sme si eshop otestovali bez iných skúseností a skúsili reagovať na ponuku moruší skladom v máji, nám ukázal aj spôsob balenia. Z čistého záujmu, ako prebieha balenie olistených stromov, aby vydržali, sme mohli pochopiť systém, akým sa riadia v záhradníctve v Oščadnici, zahradnici.sk. Na balenie sa špecializujú konkrétni zamestnanci, ktorých náplňou práce je zabezpečenie stromov pred cestou a aj ich nakladanie do áut kuriérov. Minimalizujú tak narábanie so stromami na strane prepravcu, ktorý s nimi manipuluje až v centrálnom depe a následne v rozvoze ďalej k zákazníkovi.

Na rebríčku a v rýchlosti dopravy medzi najlepšími

Pri počte viac ako 15 záhradníctiev, ktoré sme počas veľkej prerábky vlastných záhrad od februára využili, existuje pomyselný rebríček tých záhradníctiev, ktoré vynakladajú veľké úsilie a dbajú aj o výber prepravcu. TopTrans je kuriérska spoločnosť, ktorá doručuje pre Zahradnici.sk a sami s ňou nemáme veľa skúseností. AK však objednáte tovar poobede a podvečer vám príde informácia o vychystaní zásielky, je priam až neuveriteľné, že zásielka je na druhý deň ráno doma cez polovicu Slovenska a ešte o 09:00 ráno stíhate stromy zasadiť. Rýchlosť nám nedala, takže chvíľkové spovedanie kuriéra prinieslo ďalšie poznatky. TopTrans garantuje doručenie do 24 hodín, čo má pri stromoch určite veľký význam. Predajca na svojich stránkach uvádza niečo podobné, ako aj fakt, že doručuje aj do ČR s rozstupom 24 – 48 hodín.

Objednávka a stav stromov

V našom prípade šlo o objednávku hurmikaki a moruše penduly do zbierky. Hurmikaki, ebenovník rajčiakový, druh Tipo je pre nás novinkou. Rastlina je na silnom kmeni, dokonca neobvykle silnom a hrubom, čo môže trochu napovedať o nižšom ale pevnom vzraste. Moruša pendula, čiže moruša previslá, podobne ako ebenovník, majú už svoje olistenie a ich výhodou pre prepravu a udržateľnosť pri živote je kontajnerová „verzia“.

Foto: Moruša sa mohla pýšiť aj ďalšími plodmi… nebyť viacerých jedákov chodiacich okolo.

Stromy boli zabalené tak, aby uchopenie kmeňa pri prenášaní nespôsobilo problémy stromu. Akousi vzduchovou bublinou bez sťahovania obalená koruna a listy veľmi netlačili a stromy netraumatizovali. Pri kmeni je však dobré používať nožnice s opatrnosťou, aby nedošlo k poškodeniu stromov. Práve tu je najvyššie riziko, že si pri rozbaľovaní napríklad nožom nový majiteľ zareže do stromu. Zabezpečený je aj vrch črepníkov proti vysypaniu alebo vysychaniu zeminy. Práve pre mimoriadne rýchle doručenie boli stromy v najmenšej možnej miere mimo čerstvý vzduch. Akákoľvek preprava na olistených stromoch zanechá stopy, možno s popučenými listami. Po týždni sa však javí stav stromov, bez ťažkostí.

Postrehy:

  • Záhradníctvo k jednému zo stromov priložilo návod na používanie, odporúčania a rady pre pestovateľa.
  • Všetky stromy obsahujú rastlinný pas s o všetkými povinnými náležitosťami
  • Predajca ponúka osobný odber, ale aj prepravu ich vlastnými dodávkami. Tú síce nevyužijeme, no je príležitosťou pre tých, čo potrebujú konkrétny čas, konkrétny tovar a na konkrétne miesto.
  • Cena doručenia 5,90 € je jednou z najnižších prepravných nákladov v rámci predajcov otestovaných od februára do mája 2020
  • Výška stromov je uvádzaná v názve produktu, alebo v popise
  • Zákazník má vďaka stručným popisom predstavu o nárokoch rastliny, dosahovanej výške, prípadne obdobia, kedy sa vysádza, alebo rodí plody
  • Prekvapivá je celková ponuka okrasných drevín. Napríklad cena, stav a vlastné fotografie pri strome Katalpy bignóniovitej sa javí ako najlepšia v rámci SR. Tento strom žiadaný do parkov a okrasných záhrad aj pre jeho vlastnosti v dospelosti, sa bežne predáva aj v cenách okolo 90 eur. Predajca Zahradnici.sk pri výške 2 metrov ponuka priaznivú inšpiratívnu cenu. Strom je však ideálne sadiť na jar, alebo na jeseň.

Spokojnosť s predajcom môže byť odporúčaním aj pre ostatných, napríklad v rámci sezónnych predajov okrasných a ovocných drevín na jeseň, na jar, alebo kontajnerových aj počas leta. Prekvapivé je rýchle doručenie, na ktorom má samozrejme podiel fungovanie, vyzdvihovanie a zvážanie zásielok doručovateľom TopTrans. Nákup prebehol koncom mája, v priebehu týždňa sa oba očakávané stromy pekne ujali, bez ťažkostí rastú s novými listami a moruša dorazila s niekoľkými plodmi. Domazahrada.sk rád spomenie morušu ako strom a obohatenie slovenských záhrad aj opakovane. Dobré služby slovenských predajcov, odbornosť a schopnosť odpovedať na otázky vieme a môžeme spomenúť aj v takomto článku.

Linky:

Pozrite si aj ďalšie novinky v ponuke predajcu prostredníctvom stránok, alebo sociálnych sietí. Technická vybavenosť a ponuka sortimentu je následne živá a viditeľná práve na sociálnych sieťach a priebežne pridávanými fotografiami zo života ponuku.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu