Koki Holdings predstavuje novú značku náradia HiKOKI

TOKIO, 1. októbra 2018 – Spoločnosť Koki Holdings Co., Ltd., popredný výrobca elektrického náradia a vedeckých prístrojov, predstavuje verejnosti novú značku „HiKOKI.

HIKOKI náradie

Portfólio značky HiKOKI sa bude primárne sústrediť na výrobu elektrického a pneumatického náradia pre profesionálov.

Chceme ponúkať náradie, ktoré je výkonné, odolné, presné a mobilné. Preto sme venovali veľkú pozornosť názorom našich zákazníkov a pustili sa do nových výziev. Viaže nás k tomu aj naša nová značka, vysvetlil Zoran Jankulovski, obchodný riaditeľ pre Českú a Slovenskú republiku.

Značka HiKOKI vznikla z anglického slova high vyjadrujúce vysokú kvalitu a japonského slova koki označujúceho náradie (výslovnosť háj-ko-kej).

Znalosť potrieb trhu

Náradie japonského producenta je známe svojou spoľahlivosťou, odolnosťou, presnosťou a kvalitou doma i v zahraničí. Pri jeho vývoji vychádza z poznatkov o potrebách trhu a zákazníkov. „Vývoju a výrobe elektrického náradia sa venujeme od svojho vzniku, teda už 70 rokov. Teraz vstupujeme do novej éry,“ doplnil Zoran Jankulovski.

Práca kdekoľvek

S cieľom identifikovať aktuálne potreby trhu iniciovala spoločnosť Koki Holdings niekoľko prieskumov. Z ich výsledkov vychádza nová firemná stratégia zameraná na používateľskú skúsenosť. „Zistili sme, že vynikajúce skúsenosti si profesionálni používatelia spájajú s možnosťou robiť svoju prácu kdekoľvek a to s náradím, ktoré je výkonné, odolné a kvalitné. Jednoducho, potrebujú pracovať tak ako chcú a tam, kde chcú,“ vysvetlil Zoran Jankulovski.

V rámci novej stratégie výrobca nedávno zareagoval uvedením platformy MULTI VOLT s výkonnou 36-voltovou batériou. Tieto batérie bude HiKOKI kombinovať s presne navrhnutými nástrojmi a očakáva, že sa rýchlo presadia na globálnom trhu.

HIKOKI náradie

Zmeny má priniesť aj nové personálne obsadenie

1. apríla 2018 spoločnosť vymenovala nových členov manažmentu, ktorí povedú hlavné divízie firmy: Generálny riaditeľ (CEO): Osami Maehara, Riaditeľ stratégie (CSO): Hirobumi Yumoto, Riaditeľ medzinárodného obchodu (CIBO): Yasushi Fukui, Technický riaditeľ (CTO): Mutsuo Harada, Finančný riaditeľ (CFO): Daigo Morii, Riaditeľ administratívy (CAO): Yoichiro Tanaka. Cieľom novej štruktúry je posilniť riadenie a spoluprácu v rámci organizácie a zefektívniť rozhodovacie procesy.

Vylepšený prieskum, produkty i komunikácia

Súčasťou zmien v skupine Koki Holdings je aj revízia a prehodnotenie procesov v oblasti výskumu a vývoja, dizajnu, výroby a marketingovej komunikácie. Spoločnosť plánuje  intenzívnejšie využívať globálne prieskumy a analýzy, aby včas zachytávala požiadavky trhu. Zároveň zavedie nové postupy, aby sa zistené potreby efektívnejšie prenášali do vývoja nových produktov. V rámci tejto stratégie bude kultivovať zákaznícke segmenty, prispôsobovať portfólio jednotlivým regiónom a propagáciu užšie previazať s dodávateľskými reťazcami.

Éra bez káblov

Svetom náradia hýbu čoraz viac bezdôtové inovácie. Jednou z prvých technologických noviniek pod značkou HiKOKI je preto výkonná batéria. 36-voltová akumulátorová súprava  Multi Volt (BSL36A18) dosahuje výkon až 1 kW. Veľkosťou a váhou je pritom takmer zhodná s 18-voltovou lítium-iónovou batériou Koki Hol-Dings (BSL 1860). Multi Volt navyše ponúka širšie využitie –  je kompatibilná aj s 18V náradím rovnakej značky.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu