Kreslo „ušiak“ v obývačke: ak ho chcete, určite viete prečo!

Ušiak v obývačke, postavený hneď pri okne, pri krbe s dosahom k vašej nabitej knižnici, alebo vo vlastnej pracovni. To sú kombinácie, ktoré sú blízke každému, kto holduje pohodliu aj štýlu. Ušiakom nazývame typické kreslo s dizajnom pripomínajúcim klasické starodávne kreslá. Mierne rozšírené v hornej časti, aby ponúkli priestor telu, chrbtu aj hlave. Hlavu si v ňom dokážeme oprieť aj do strán vďaka tvarovaným ušiam. Ruky môžeme položiť na operadlá. Zadovážili sme si kreslo – ušiak a vedeli sme prečo. Nejde totiž o kreslo, ktoré si kúpi niekto neuvážene. Kupujeme si ich preto, že vieme, kde ich v obývačke umiestnime. Máme pre ne miesto, alebo si ho nájdeme.

Kreslo Hugo Drevona

Ušiak či televízne kreslo je ako malý trón

Počítame s tým, že sa z neho stane pravdepodobne najobľúbenejší kus nábytku pre vás, členov domácnosti, aj návštevy. Je viac ako pravdepodobné, že sa do kresla bude chcieť usadiť každý novo-prichádzajúci návštevník vašej obývačky. A nemôžete to mať nikomu za zlé. Kreslo pre jedného je zväčša pohodlné ešte skôr, ako do neho sadnete. Zapôsobí totiž psychológia. Viete totiž už pri prvom pohľade naň, že ako sedenie pre jedného ponúkne opierku pre celý chrbát aj hlavu. Niečo také bežná pohovka už neponúka. A najmä to bude pre vás. Nebudete sa musieť posúvať, alebo sa na vás nebude tlačiť nikto ďalší.

Pohodlie pritom poskytne aj rukám a lakťom v prirodzenej polohe. V neposlednom rade je v tom fakt, že takéto sedenie je len pre vás a nedelíte sa oň s nikým. Aspoň nie za bežných okolností. Ide o akýsi malý trón. Poznáme ho z mnohých filmov, kde je kreslo sedením pána domu, hlavy rodiny, no v mladej rodine môže byť jednoducho funkčnou súčasťou interiérového dizajnu. Kúpiť ho môžeme preto, že nám krásne vyplní priestor jeho výška a funkcia. S výhľadom na TV, alebo s dostupnosťou k výberu kníh. Stále to bude pomyselný trón, pretože všetci vedia, že kto sedí v takomto kresle, sedí najpohodlnejšie.

Náš ušiak Hugo

Zadovážili sme si ušiak s originálnym menom prvým, aj druhým. Televízne kreslo Hugo Triangle (majú ho na drevona.sk), ktorého dizajnu sa dalo len ťažko odolať, má neobyčajný vzor. Ako sme neskôr zistili, celý produktový rad kresiel Hugo od slovenského výrobcu nábytku Drevona má rovnaký dizajn a názov. No druhý názov „Triangle“ je presne to, čo ho odlišuje od ostatných jednofarebných. Je to vzor látky, s ktorou majú aj variant rovnako vysokej taburetky. Neskôr siahneme aj po nej, no zatiaľ nám robí radosť práve Hugo Traingle. Ušiak s ktorým je aj fyzický kontakt zaujímavý.

foto: obývačka v pozadí je nepodstatná. Grafiku sme upravili práve tak, aby vyniklo kreslo a jej vzor.

Zaujímavý je pre pohodlie, ktoré ponúka. Farebnosťou oživuje interiér a využíva pritom výskyt piatich farieb. AJ tie sú pritom vyvážené na chladné farby a dva odtiene teplejších. Nejde o šialený kontrast, ale prekvapivo farby, s akými sa bežne ani nestretávame. To je pritom to prekvapivé, že aj v takomto prevedení je kreslo priateľské k rôznym interiérovým dizajnom. Upúta tak každé prichádzajúce oko návštevníka, ale nie je tou pomyselnou päsťou na oko. Vzor je zaujímavý aj na dotyk, keďže je rozpoznateľný aj hmatom.

Jeho vlastnosti a kúpa

Televízne kreslo Hugo Triangle 1001 sme už dlhšie obzerali na Drevona.sk. Pôvodne sme nepozerali na iné kreslá a taburetky, takže zaujatie jediným dizajnom a vzorom bola láska na prvý pohľad. A tak trochu jej zachovaná vernosť. Zaujímavosťou tejto lásky je, že jej môžete pri nákupe vybrať konkrétny vzor (farbu) nožičiek. Pevné skrutkovacie nohy tohto kresla je možné vybrať z pomedzi siedmych farieb a vzorov. Spolu s kreslom je možné objednať aj vankúš s podobným poťahom. V ňom je možné využiť štyri farby. Podobne je to aj pri taburetke, rovnako vysokej ako sedacia časť kresla.

Nosnosť ušiaka je 115 kilogramov a hmotnosť samotného kresla je okolo 30 kilogramov. Je potrebné pripomenúť, že výrobcom je priamo slovenská Drevona a tým, že ide o slovenský produkt, sa aj pýši na svojich stránkach. Ako značka pomerne známa si tak dáva záležať. Je to vidieť v pevnosti materiálu, na vzore a hodnote celého poťahu, ale povedzme aj v detailoch. Napríklad švoch a lemoch šitého poťahu, tvrdosti a pevnosti materiálov a výplne v celej konštrukcii.

Ušiak sme chceli pre viac dôvodov

Obhájiť kúpu televízneho kresla nemusí byť komplikované. Ušiak, alebo ak chcete práve televízne kreslo,  je kľúčovým zástupcom nábytku v obývacej izbe. Kapacitne je na tom skromne. Ak ponúka sedenie len jednej osobe, ide o maximálne pohodlné sedenie pre dospelý chrbát. Celé kreslo má správne vyváženie, nepredstavuje problém ani pri rýchlom sadaní, vďaka váhe je s ním možné manipulovať, presúvať podľa potreby. Odolné skrutkovacie nožičky k celej manipulácii taktiež značnou mierou prispievajú.

Televízne kreslo nepoteší len filmového fanúšika. Napriek tomu, že dnes voľnému času v interiéri kraľuje Netflix, SkyShowtime, alebo HBO Max, stále sú populárne aj knihy. Kreslo môže byť ako stvorené na idylické fotografovanie pri krbe s hrnčekom niečoho teplého a s niektorou knižnou novinkou v ruke. Predstaviť si môžeme aj ručné práce, vyšívanie a štrikovanie. Dokonca pri vystretom chrbte s lakťami opretými na čalúnených operadlách.

Kreslo nám dovoľuje pohodlne sa usadiť a oprieť. Chrbtica a svalstvo musí neustále človeka držať vzpriamene. Usadnúť do kresla, kde je možné vypnúť vyčerpané svaly, chrbát a krk, znamená naozaj si oddýchnuť. Výška kresla je celkovo 107 cm. Šírka aj hĺbka je rovných 87 cm. Šírka sedu je 44 až 50 cm. Práve pre spomínanú výšku môže byť vhodným vyplnením priestoru a interiérovým funkčným doplnkom.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu