Praktické a funkčné doplnky do záhrady, ktoré nájdu svoje využitie

Záhrada je nádherným miestom na relaxáciu a spojenie s prírodou. Je to priestor, kde môžete uniknúť od každodenného zhonu a nájsť útechu v kráse rastlín a kvetov. Záhrada môže byť jednoduchá ako malý kúsok trávnika s niekoľkými rastlinami v kvetináčoch alebo to môže byť prepracovaný priestor plný rozmanitých plodín, stromov či jazierok.

prístrešok

Bez ohľadu na veľkosť alebo štýl je záhrada útočiskom, ktoré môže svojmu majiteľovi priniesť radosť, pokoj a zdroj oddychu. Aké ďalšie doplnky môžete vybrať do vašej záhrady, aby ste sa mohli realizovať?

Záhradný domček

Jedným z obľúbených doplnkov záhrady je okrem nábytku aj záhradný domček. Je to malá stavba, ktorá poskytuje úložný priestor v záhrade. Môže byť navrhnutý tak, aby splynul s okolitou krajinou alebo vynikol ako ústredný bod záhrady. Jeho vnútro si vybavíte rôznymi policami či skrinkami a využijete ho naplno na odloženie všetkého, čo v exteriéri využívate. Budete tak svoj majetok chrániť pred vonkajšími vplyvmi počasia a zároveň budete mať aj všetko po ruke.

Fóliovník – Ideálne miesto na pestovanie

Ďalším zaujímavým konceptom, ktorý si v posledných rokoch medzi milovníkmi záhradkárčenia získal popularitu, je fóliovník. Fóliový domček je typ skleníka, ktorý na steny a strechu používa priesvitnú fóliu namiesto skla. To umožňuje maximálny prienik slnečného svetla a zároveň poskytuje ochranu pred poveternostnými vplyvmi. V porovnaní s tradičnými sklenenými skleníkmi sú fóliovníky aj cenovo dostupnejšie a jednoduchšie na výstavbu.

Či už je súčasťou vašej záhrady záhradný domček, fóliovník, alebo len exteriérový nábytok, možnosti vytvorenia úžasného a funkčného vonkajšieho priestoru sú nekonečné. Záhradu možno prispôsobiť individuálnemu vkusu a potrebám majiteľa. Najdôležitejšie je, aby ste si ju užívali či už pasívne oddychom, alebo aktívne pestovaním rastlín či zeleniny, ovocia a byliniek. Prečo teda nezačnete plánovať svoju vysnívanú záhradu ešte dnes?

Zdroj obrázku: klikkipetra / Shutterstock


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu