Masážne kreslo ako súčasť interiéru. Naozaj sa oplatí táto investícia?

Masážne kreslo, veľká ťažká konštrukcia, ktorá prinesie úľavu chrbtu, nohám, či krku, je vec komfortu a luxusu. Nestretávame sa často s tým, že v nejakej domácnosti našlo miesto práve niečo také. Zväčša sa s nimi stretávame na letiskách, vo veľkých nákupných centrách, alebo v špecializovaných zdravotníckych centrách, ba dokonca na výletných lodiach v Karibiku. Domov si niečo také kúpime len v prípadoch, keď cítime nevyhnutnú potrebu niečo také mať a nemáme nikoho zdravé ruky, ktoré by mohli kreslo nahradiť. Dôvodom je reálna skúsenosť, prípadne výrazná zľava, ojedinele výhra či dar.

Masážne kreslo

zdroj foto: https://smarterhomegadgets.com/massage-chair-reviews/

S čím musíte počítať, ak chcete masážne kreslo?

Rozmery:

Klasické masážne kreslo, ktoré má niekoľko voliteľných programov, pevnú konštrukciu a celú sústavu tlakových bodov, si vyžaduje určité materiálové riešenie a od toho sa odvíja aj váha. Vážiť môžu ako dospelý človek, prípadne dvaja. Diely, ktoré možno odmontovať pri prenášaní, nemusia byť vždy dostačujúce, aby kreslo prešlo cez 60 / 70 či 80 cm dverové otvory. S niečím takým je nutné počítať už pri jeho kúpe. Sú kreslá vhodné do wellness zariadení pre komerčné používanie a sú také, ktoré pre domáce použitie.

Váha a podklad:

Pokladať takéto kreslo je vhodné na miestach, kde nehrozí poškodenie dlažby. Dajte si pozor na materiálové riešenie podstavca, kovové alebo pogumované nožičky. Príliš ostré nožičky vytvárajúce tlak na štyroch miestach do podlahy, drevenej, či vynilovej môže byť nešťastné. Aj preto sa používajú kobercové, hrubé podložky. Prístroju to nevadí, podlahe tiež. Práve naopak.

Hygiena:

Mnoho kresiel je vybavených rôznymi záhybmi a priestormi, do ktorých sadá človek, vkladá nohy, ruky, krk. Tieto záhyby je nevyhnutné ošetrovať od baktérii, ktoré potom získavajú živnú pôdu. Zvyšky jedál problém len násobia, človek neumytý, prípadne nahý taktiež. Nezaškodí ošetrovať kreslo vysávačom a vhodnými prostriedkami, napríklad na kožu, či textil, v závislosti od materiálov na kresle.

Zdravotné dôsledky:

Bežná klasická masáž ľudskými rukami vie vyhovieť najlepšie. Reaguje na potreby, rozpozná problémové miesto a koná, prípadne sa naň zameria. Masáž od maséra cieli jednotlivé pochyby tam, kam má. Jednoznačne tak ide o zdraviu prospešnú masáž, hoci každý človek môže reagovať aj na dobrú masáž rôzne.

Masáž od prístroja je iná. Nepozerá na zdravotný prínos. Je riadená programom. Neberie do úvahy reálnu výšku masírovaného. Neberie do úvahy ani len to, či naozaj sedí správne a či má nohy a ruky presne tam, kde má mať. Masírovanie tak môže prebiehať programovateľnými voľbami podľa nastaveného časovača jednotlivých krokov. Ak sa zle pohnete, posuniete, alebo si zvolíte nesprávny program, viac ako zdravotné účinky môžete ľahko získať pocit, že vám bude ešte horšie. Masážne kreslo tlačí na rôzne body, no vás nevidí, nehodnotí. Ste to vy, čo si určil potrebu a program.  Vy ste automaticky odborník na všetky tlakové body na tele a mali by ste niesť následky, ak ste zvolili zle, alebo ste sa usadili nesprávne.

Technické nedokonalosti

Jedným z problémov, s ktorými sa majitelia masážnych kresiel stretnú, je servis. Oprava poškodeného kresla si žiada odvoz, dovoz, opätovnú manipuláciu. Ak teda kupujete, majte presné informácie o tom, ako prebieha niečo také, na koho náklady a v akých lehotách.

Pokiaľ vás po masáži bolí celý človek, zrejme vaše telo nereaguje dobre na prístroj, na konkrétny program, alebo je celkovo nevhodný. Napriek tomu sa bežný Slovák podujme presvedčiť svoje vlastné telo, že keď to už stálo majland, tak sa to bude používať a basta.

Využiteľnosť:

Teraz si položme tú najzásadnejšiu otázku s ktorou sa stretne každý majiteľ masážneho automatizovaného elektrického kresla. Naozaj ho využijete? Buď ako poriadne drahý vešiak na šaty, alebo ako frajerina pre návštevy, hostí, svokrovcov, keď prídu na nedeľný obed, alebo pred kolegami, keď žena vyrazí na babskú jazdu a nechá voľný priestor chlapom a susedom. To, či ide o nástroj použiteľný pravidelne, to musí vedieť samotný záujemca o niečo také. Ktokoľvek, kto si je vedomý váhy, rozmerov, nutnosti údržby a tiež zdravotných rizík, nech ide o do vytúženého sna.

Tento článok sny neberie, len sprevádza postrehmi, ktoré máme práve vďaka pozorovaniu a zbieraniu skúseností a názorov presne v tejto oblasti. Veľké  masážne elektrické kreslo v domácnosti, jeho vyťaženie, využitie, zdravotný aspekt a pod.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu