Nepodceňujte drevené okná, nie sú horšie než plastové

Veľkým problém chatových oblastí sa stáva používanie plastových okien a dverí. Kedysi romantické oblasti, kde vládlo drevo, kameň a iné prírodné materiály v dokonalom súlade s prírodou, sa teraz menia na paródiu. Je úplne bežné, keď narazíte na krásnu drevenú chatu s atmosférou rozprávkovej chalúpky a na nej vidíte biele plastové okná a dvere. Lebo izolácia a lepšie tesnenie. Skončite s tým. Sú aj iné varianty, ktoré dokážu udržať teplo vnútri a vyzerajú oveľa lepšie. Vyzerajú tak, že sú opäť v harmónii s prírodou.

drevené okná

Nebojte sa drevených okien
Veľa ľudí si myslí, že drevené okná tesnia oveľa menej ako plastové, a tak sa v tejto domnienke rozhodnú dať na stavbu plastové. Nie je to celkom tak, moderné drevené okná tesnia takmer rovnako dobre ako plastové. Navyše cit pre estetiku absolútne zlyháva, keď si z krásnej drevenej stavby urobíte vďaka bielym oknám, ktoré sa tam nehodia, karikatúru. A akú sú na tom drevené okná z hľadiska kvality?

Výhody drevených okien
Veľkou výhodou eurookien, ako sa drevené okná volajú, je ich dlhá životnosť. Pri správnej starostlivosti vám môžu dubové okná vydržať aj 300 rokov. Teda vám asi nie, ale ich životnosť je 300 rokov. Ich izolačné vlastnosti nie sú o nič horšie ako izolačné vlastnosti plastových okien. Skvelo bránia únikom tepla a prepúšťaniu zimy. Dokonca špeciálne drevené okná dokážu znížiť hluk až o 50 dB. Pri teple sa neohýbajú tak ako plastové okná a dajú sa oveľa jednoduchšie opraviť.

Nevýhody drevených okien
Nevýhodou je, že sú náročnejšie na údržbu a starostlivosť. Keď chcete, aby vám vydržali 100 či 300 rokov, musíte ich pravidelne natierať, impregnovať a olejovať. Oproti plastovým oknám sú aj drahšie, no to vám vynahradia svojim príťažlivým vzhľadom a dlhšou životnosťou. Keď sa budete rozhodovať pre nové dvere a okná na vašu chatu či drevený dom, vyberte drevohliníkové dvere a drevené okná. Vaša nehnuteľnosť nebude vyzerať ako nepodarená paródia.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu