Obliečka na anatomický vankúš: ako si ju vybrať a jej dôležitosť

Anatomické vankúše sú populárne už istý čas. Pamäťová pena a tvarovanie týchto malých vankúšov poskytujú krku, hlave a čiastočne chrbtici inú polohu ako vankúš bežný. Ľudia s boľavým krkom, bolesťami a problémovým spánkom neraz práve v ňom objavia nástroj, akým si pomôcť a spánok uľahčiť. Lenže anatomický vankúš má určité vlastnosti, ktoré by niekto mohol dokonca nazvať nedokonalosťami. Dodáva sa ako holý vankúš s vlastným poťahom. No aj ten nie je nutné opotrebúvať, ak máte obliečku. Mnohí si ho oblečieme do „nejakej“ obliečky. Tá je často v tvare presného obdĺžnika alebo štvorca. Nie je presne tvarovaná ako je tvarovaný samotný vankúš. Hoci bežne kúpime obliečky za 3,9 eur, ide však o jednoduchý kus látky, jeden zips a žiadne vyhrávanie sa, čo sa dizajnu a vzoru týka.

anatomický vankúš obliečka sisa ateliér

Obliečka má svoju dôležitosť a funkciu

Obliečka na anatomický ergonomický vankúš zväčša na Slovensku nemá dômyselne kopírovaný tvar. Niekde je príliš voľná a ak je z nevhodného nedýchajúceho materiálu, potom nie je ani hygienická. Ak obliečka jasne kopíruje tvary a ergonómiu jeho dizajnu, aj samotný vankúš vyzerá dobre. Dokonca môže byť takým, ktorý si radi pre vzor na obliečke necháte na posteli aj počas dňa, ak inokedy schovávate vankúše a periny pod prestieradlo. Svoju dôležitosť má.

  • Zvyšuje hygienické možnosti a uľahčuje čistenie
  • Z klasickej bielej mení dizajn na čokoľvek iné
  • Ľahko odlíšite viacero vankúšov a ich majiteľov v domácnosti
  • Predlžujete životnosť a použiteľnosť vankúša
  • Originálny darček, ak už darujete vankúš aj spolu s obliečkou
  • Napríklad kúpele a iné zdravotnícke zariadenia v obliečkach nájdu lepšie možnosti, ako nepoužívať pre svojich klientov a pacientov stále to isté.

Pozor však práve na to, že predaj obliečok v skutočnosti len využíva šírku, výšku a hrúbku celého vankúša. Niektoré obliečky dokonca vo svojej užšej časti stláčajú vankúš, kým inde je vankúš príliš voľný a vzdušný. „Hocijaké“ obliečky nie sú vhodné obliečky.

Reálne presne šitá obliečka na anatomický vankúš

Sami sme pritom objavili, že na Slovensku je krajčírska dielňa / ateliér, ktorý ergonomickým anatomickým vankúšom ponúka obliečku. Tá reálne sedí a aj využíva ergonomické zakrivenie bočných strán, tak, ako je to v origináli. Obliečky tohto výrobcu https://www.mojobrus.sk/95-100-bavlna-anatomicke-obliecky sú pritom naozaj tvarované. Vyskúšali sme si to pri jednom bavlnenom modeli a obliečka sedí. Ľahko sa skladá. Zaujímavé sú nepochybne farebné riešenia, ktoré na bočnú ergonomicky tvarovanú stranu obliečky využívajú iný odtieň, ako na zvyšné telo vankúša. Tento prvok si všímame pri modeloch, ktoré výrobca uvádza ako Anatomik 60, alebo Anatomik 57. Zips je pritom zospodu. Na strane, kde nevadí očiam. Čiže ani oku náročného interiérového dizajnéra spální.

Poznámka: pozor na veľkosť vankúša, ktorá sa delí na M alebo L. Obliečku tak vyberajte podľa toho, čo je Váš prípad. Výrobca k tomu presne uvádza rozlíšenie pre tých, ktorí už nemajú pôvodnú škatuľu od svojho vankúša.

  • rozmer vankúša M : 30×50 cm (meria sa zadná rovná strana) – hrúbka 10/7, obvod 73 cm
  • rozmer vankúša: L : 40×60 cm (meria sa zadná rovná strana) – hrúbka 11/9, obvod 93 cm

Foto: Sisa Ateliér mojobrus.sk


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu