Očakávaný Bauhaus vo Pharose je už otvorený, čo ponúka?

Bauhaus je zahraničným predajcom záhradníckeho tovaru, domácich doplnkov a stavebného materiálu. V susednej Českej republike ide o pomerne dlho známeho predajcu, najzásadnejšieho konkurenta Baumaxu. Bauhaus spomíname z jednoduchého dôvodu. Na Slovensku je jediný otvorený len nedávno v Bratislave. Je to len týždeň, čo sa prvá prevádzka tejto značky objavila v novobudovanom nákupnom stredisku Pharos pri letisku neďaleko AVIONu a IKEY. Nás však zaujíma jeho zameranie. Záhradníctvo vo výraznej miere spolu s ďalším spomenutým sortimentom je prezentované už na budove samotnej. Mnohí sledovali pozorne výstavbu a prípravu otvorenia. Nakoniec sa aj dočkali. Čo priniesla táto novinka Slovákom a teda zákazníkom?

Bauhaus Bratislava Pharos

Cesta na ktorú si ešte budeme zvykať
V súčasnosti ešte nie je cestné pripojenie spojené s Vrakuňou, ako je to v pláne. To by mohlo trochu zjednodušiť orientáciu. V súčasnosti existuje spojenie v blízkosti Hornbachu odkiaľ vedie cesta priamo do Pharosu. Tam je potrebné ísť súbežne so železničnou traťou a v závere novovybudovanej cesty je potrebné sa vydať jediným možným smerom, vľavo k Bauhausu. Prvé dni sa nesú v znamení plného parkoviska, preto chce malé šťastie na miesto v blízkosti vchodu.

Bauhaus
Budova predajne má niekoľko vstupov a teda aj miest s pokladňami. Pri niektorých je občas plno, iné sú menej vyťažené. Je to svojim spôsobom plusom. Samozrejme čím ich je viac, tým menej čakania. Medzi pokladníčkami počuť češtinu. Aj na Slovensku by pritom našli schopné pokladníčky. Ak však ide o školiteľov, potom nie je čo vytknúť.

Budova má podklad tvorený zámkovou dlažbou. Všetko vonia novotou, alebo vykladanými materiálmi. Pre majstrov a domácich majstrov bude lákavé miesto s rezačkou. Na rozdiel od iných podobných sietí je možné v Bauhause nakúpiť leštený kameň a narezať podľa potrieb. To isté platí aj pri klasike v podobe dosiek pre kuchynské linky a ďalšie rezané materiály. Súčasťou je DRIVE-IN s dvoma platobnými kioskami. V každom prípade si však pripadáte ako v typickom Baumaxe, aj keď v ňom sme neraz čakali na záujem zamestnancov nás obslúžiť, alebo sme čakali pridlho na šťastie natrafiť na konkrétne zameranie zamestnanca. Ešte nám síce v Bauhause chýbalo automatické pozdravenie návštevníka, no časom sa to môže zlepšiť. Sortiment podobný na iné siete, v niektorých oblastiach bohatší, je alternatívou k dlhodobým predajniam. Vymenovať konkrétne rozdiely by znamenalo vymenovať niekoľko detailov ako je širší výber záhradných stoličiek, rybárskeho sedenia a podobne. Prípadne izbových kvetín a kosačiek.

Záhradníctvu je venovaná svetelnejšia časť haly a odkrytá časť pre prienik svetla. V ponuke je viacero okrasných stromov, bylín, a rastlín. Bauhaus neláka na žiadnu údernú mega akciu. Samozrejme však ceny nemožno hodnotiť za drahé. Zaujali orchidey phalaenopsis, ktoré boli za 2,6 EUR, čo je určite bezkonkurenčná cena oproti akémukoľvek inému predajcovi na Slovensku. Zvláštnosťou bolo, že rovnaké orchidey s dvoma stonkami a množstvom kvetov v menšej verzii už stálo viac ako desať eur. Nízka cena je však platná a sedí.

V každom prípade Bauhaus je úspešne tu, záujem je oň výrazný a ponuka je naozaj pestrá. Zásadné zľavy a výborné ceny na vás nevyskakujú. Cesta je mierne chaotická, najmä pre fakt, že Bauhaus vidieť z množstva billboardov, budovu vidieť už z diaľky, no nie každý si vie presne vybaviť, kam má vlastne zájsť. Pri jeho návšteve ste odkázaní výhradne na vlastnú automobilovú dopravu. Prístupová cesta je nevhodná pre bicykle a prístup peši si žiada poriadne riskovanie cez železničnú trať od bývalého Darexu z Vrakune, alebo v slabo prístupnom smere od letiska.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu