Plavkovina nie je nevyhnutne len na šitie plaviek. K čomu poslúži?

Nie pre každého je ideálne kúpiť si už ušité plavky v obchode so športovými potrebami. Každý z nás má totiž rôzne preferencie, a preto je často lepšie dať si plavky ušiť akoby na mieru. Ideálnym materiálom je v tomto prípade plavkovina, ktorá však svojím názvom trochu mätie. Nie je totiž určená len na šitie plaviek. Jej využitie je oveľa širšie a zaujímavejšie.

Plavkovina

V prvom rade na plavky

Samozrejme, plavkovina sa v prvom rade používa na plavky. Je to jej účel a podstata. V praxi to funguje tak, že si napríklad cez e-shop objednáte vybranú plavkovinu a plavky si buď doma sami ušijete, alebo to prenecháte špecializovanej krajčírke. V ponuke sú rôzne farebné odtiene a taktiež vzory plavkoviny, čiže vašu kreativitu môžete rozvinúť naozaj do sýtosti. Rovnako máte možnosť vybrať si dva typy plavkoviny podľa gramáže – 290 gramov alebo 300 gramov na meter štvorcový.

Ľahký, vzdušný materiál

Keďže plavkovina patrí medzi naozaj ľahké a vzdušné materiály, jej využitie je oveľa širšie než „len“ pri plavkách. Dá sa použiť na ušitie bikín a taktiež športových, tanečných či krasokorčuliarskych dresov. Spoločnou požiadavkou pre takéto dresy je práve ľahkosť a vzdušnosť, čo tento materiál spĺňa priam dokonale. Pokiaľ sa teda venujete športu a chcete sebe či svojmu dieťaťu ušiť pekný a pohodlný dres, môže byť plavkovina dobrým riešením.

Dobrá dostupnosť

Dopyt ľudí po materiáloch, z ktorých si sami ušijú doma rôzne oblečenie, stúpa. Je to totiž často lacnejšie a najmä viete naplno rozvinúť svoju kreativitu a môžete nosiť vyslovene to, čo vám vyhovuje a čo sa vám páči. Preto má plavkovina na Slovensku dobrú dostupnosť, stačí si pozrieť 43 rôznych vzorov na Bubulakovo, internetovom obchode s takýmito druhmi materiálu. Stačí si kliknúť, objednať, ušiť a môžete mať na leto svoje vlastné, nové a pekné plavky.

Zdroj obrázku: Pixel-Shot / Shutterstock.com


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu