7 dôvodov, prečo si zaobstarať kuchynský robot

Koľkí z nás už mali skvelú predstavu o príprave dokonalého pokrmu, ale po hodinách prípravy to vyzerá ako robustný chaos? Pravdepodobne väčšina z nás! Celú večnosť trávime krájaním, rezaním, krúžľaním ingrediencií na recept, ktorý vyzerá v knihe úžasne, ale realita za to nakoniec absolútne nestojí.

Ak ste sa v tom našli aj vy, je tu čas investovať do kvalitného kuchynského robota, ktorý transformuje spôsob prípravy jedla a to naozaj výrazne. Môžete zabudnúť na všetky tie úmorné „sekacie“ práce a sústrediť sa na recept, pretože všetky prísady budú dokonale pripravené v priebehu niekoľkých minút. Kuchynský robot je skutočne jedným z najuniverzálnejších a najvyužiteľnejších kúskov kuchynského vybavenia.

Kuchynský robot

zdroj: gcaforografia/shutterstock.com

Dobrý kuchynský robot zvládne množstvo časovo náročných úloh pri príprave jedla, od krájania ovocia a zeleniny až po miesenie cesta a čoskoro sa stane neoddeliteľnou súčasťou vašej kuchynskej rutiny. Avšak predtým ako sa rozbehnete do obchodu, aby ste si robot zadovážili, je potrebné uvedomiť si niekoľko faktov.

Niektoré roboty sú dosť robustné  – uistite sa, že máte priestor na jeho uloženie na ľahko prístupnom mieste. Ak je pre vás problém hluk, požiadajte najprv o ukážku v obchode – niektoré modely sú podstatne hlučnejšie ako iné. Kľúčom správneho výberu je aj kapacita misy. Najväčšie modely majú objem viac ako 4 l, čo je dosť, ak ste zaneprázdnený kuchár a varíte pre mnohopočetnú rodinu. Ak sa chcete inšpirovať pri výbere – tu nájdete fajn výber robotov na miešanie cesta.

Prečo by mal byť kuchynský robot povinnou výbavou každej kuchyne?

Kuchynský robot ponúka pre domáce varenie  toľko benefitov, že ich vymenovanie by bolo nekonečné. My vám predstavíme tie, o ktorých si myslíme, že sú hlavným dôvodom, prečo má kuchynský robot miesto aj na vašej pracovnej doske.

1.    Šetrí čas

Kuchynské roboty uľahčujú a zrýchľujú proces varenia, takže môžete robiť ďalšie dôležité veci. Dĺžka času na prípravu jedla pre je dôvodom, prečo sa  mamičky, ktoré si budujú kariéru ale dokonca aj tí, ktorí pracujú z domu, uchýlia k príprave konzervovaných, mrazených alebo spracovaných potravín, ktoré sú nezdravé. Slaninu možno jednoducho usmažiť a neexistuje rýchlejší spôsob, ako zjesť tuniaka, ako priamo z plechovky. Ale čím viac sa jedlo spracováva, tým viac sa vaši blízki vystavujú najrôznejším chorobám. Keďže kuchynský robot vykonáva všetku „špinavú prácu“ v kuchyni, stáva sa varenie z čerstvých surovín hračkou. Prečo nezobrať recept, ktorý ste pripravovali mnohokrát a vyskúšať a zistiť, ako rýchlo ho dokážete pripraviť s kuchynským robotom, na rozdiel od manuálneho vykonávania všetkých krokov. Pravdepodobne budete dosť prekvapení.

2.    Zdravé varenie

Jedným z hlavných dôvodov, prečo sa mnohí rozhodli investovať do kuchynského robota je snaha zdravšie sa stravovať. V súčasnom rušnom živote je veľmi ľahké prejsť od zdravej domácej stravy k nákupu predpripraveného jedla, ktoré sa len hodí do rúry a uvarí za dvadsať minút. Keď si pripravujete domáce jedlo, viete, čo je v ňom, takže môžete kontrolovať svoje stravovanie. Pridať do jedla extra zeleninu bude detskou hračkou, kuchynský robot ju pripraví za pár sekúnd.

3.    Príprava jedla pre celú rodinu

Ak máte rodinu, pre ktorú pravidelne varíte alebo radi organizujete večere pre priateľov, viete, aké náročné môže byť pripraviť ingrediencie na tak veľké množstvo pokrmov. Kuchynský robot vám umožní rýchly a ľahký spôsob prípravy veľkého množstva jedla za okamih. Konečne aj vy budete vedieť relaxovať a vychutnať si jedlo namiesto toho, aby ste padali od únavy po dlhých hodinách prípravy.

Stôl a jedlo

zdroj: Olga Klochanko/shutterstock.com

4.    Viacúčelové použitie

Kuchynský robot je mimoriadne univerzálne kuchynské vybavenie, ktoré okrem sekania zeleniny dokáže ušetriť čas množstvom iných spôsobov. Nahrádza 6 rôznych kuchynských nástrojov. Ak si radi vychutnávate pestrú domácu stravu,  kuchynský robot môžete ako pomôcku používať neustále. Nakrája alebo postrúha zeleninu, pripraví pyré, cibuľu nakrája na krúžky, pomelie mäso a vymiesi cesto.! Pomocou tohto jedného spotrebiča je možné pripraviť celú večeru a potom ho stačí len opláchnuť alebo hodiť do umývačky riadu. Ľahké ako facka.

Okrem týchto bežných spôsobov použitia ale existujú nekonečné možnosti na prípravu delikates ako je pesto, kari pasta, rôzne maslá, nielen orechové ale dokonca aj telové. Všetko, čo potrebujete, je kokosový olej alebo bambucké maslo (alebo kombinácia oboch), kukuričný škrob a vaše obľúbené éterické oleje. Vymiešajte do hladka. Ak je telové maslo príliš tuhé, pridajte trochu tekutého oleja, ako je olivový alebo avokádový.

5.    Sekanie a krájanie

Pre väčšinu z nás je sekanie a krájanie na plátky skutočnou výzvou, ktorá trvá večnosť a často sa nám nepodarí nakrájať suroviny rovnakej veľkosti, čo pre prípravu nie je ideálne. Robot nakrája ingrediencie na kúsky rovnomerných rozmerov.. Ak varíte omáčku na paradajkovom základe, ktorá potrebuje cibuľu, papriku, cukety a zeler, máte ich všetky pripravené za pár sekúnd. Kuchynské roboty uľahčujú prípravu sals, dipov a nátierok. Recepty pre tieto obľúbené pochúťky vyžadujú veľa jemného sekania a mletia, čo zaberá veľa času a trpezlivosti. Ak ste dostali nečakaných hostí a máte iba chipsy a chlieb, kuchynský robot vám umožní rýchlo a skvele  sa prezentovať domácimi nátierkami a dipmi.

6.    Cesto na pizzu alebo chlieb

S kuchynským robotom pripravíte aj cesto na pizzu, alebo domáci chlieb. Hák na miesenie premieša cesto tak, že si pri tom neunavíte ruky. Nielenže je to dobrá príležitosť pre deti, aby pomohli v kuchyni, je to tiež perfektný spôsob, ako zabezpečiť, aby chlieb, ktorý jete, bol vyrobený iba z najprirodzenejších surovín, bez MSG alebo konzervačných látok.

Online varenie podľa receptu

zdroj: Theera Disayarat/shutterstock.com

7.    Ideálny pre začínajúcich kuchárov

Ak ste v kuchyni nováčikom, alebo varíte veľmi zriedkavo, jednou z prekážok pri príprave jedla je nedostatok zručností. Všetko to drvenie, krájanie na kocky, príprava pyré, atď. robí varenie náročnou záležitosťou. Predtým, ako môžete začať variť polievku, musíte na krájacej doske otročiť hodiny, aby ste zeleninu nakrájali. Ak nie ste opatrní, alebo jednoducho nie ste zvyknutí na používanie noža, môžete sa skôr alebo neskôr porezať, urobiť krvavý bordel z ingrediencií a zakážete si variť na celý život. S kuchynským robotom sa nemusíte učiť rozdiel medzi sekaním a krájaním. Stačí vložiť správnu čepeľ a voila! Ste na ceste k vareniu ako profesionál. Ak sa teda práve snažíte vniknúť do tajov varenia, skúšať nové recepty, potom je kuchynský robot jedným z prvých kúskov kuchynského vybavenia, ktoré by ste si mali kúpiť.

Kuchynský robot je fantastický spotrebič, šetriaci čas aj úsilie pre takmer akúkoľvek kuchyňu, bez ohľadu na veľkosť vášho priestoru, alebo frekvenciu používania. A akonáhle ho začnete používať, budete sa čudovať, čo ste bez neho doteraz robili!  S tak širokou škálou veľkostí a funkcií v rôznych cenových hladinách, určite existuje model, ktorý vyhovuje aj vašim potrebám.

Zdroj informácií:


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu