K pracovnému oblečeniu zlaďte aj ATG rukavice

Už počas praxe vás učili, aby ste pri práci poctivo využívali ochranné pracovné pomôcky. Jedni sa kvôli nim cítili trápne, druhých ich nosenie obťažovalo, lebo to bolo nepohodlné. Dnes však môžeme prehlásiť, že je na trhu množstvo kvalitného a pohodlného oblečenia, ktoré vás nielen ochráni pred úrazmi, ale ešte sa aj v ňom budete cítiť sebavedomo.

Ochranné rukavice

ATG rukavice sú extra odolné

Kým niekomu v práci stačí nosiť ochranný plášť či rôzne návleky, iní sa doslova musia zahaliť od hlavy po päty do pracovného oblečenia, pretože to jednak kážu bezpečnostné normy, a jednak pracovný poriadok. Okrem pracovných tričiek, nohavíc či špeciálnych druhov záster a pokrývok hlavy však treba myslieť aj na ďalšie doplnky pracovného odevu, a tými sú pracovné rukavice. Ako si správne vybrať, je však hotové umenie, pretože na trhu sa nachádza množstvo materiálových prevedení vhodných pre rôzne typy činností (pre zváračov, opravárov, montérov, stavbárov, lekárov…).

Poznáte značku rukavíc ATG? Medzi užívateľmi majú dobré referencie, pretože neobmedzujú pri práci a vydržia skutočne dlho. Stačí si len vybrať vhodnú veľkosť, a rukavice budú na rukách pevne držať. Nie však tak, že ani prsty neohnete. Ruky sú predsa váš pracovný nástroj, a aby ste vedeli pracovať presne, pracovné rukavice musia byť dokonale ohybné.

ATG má sprievodcu výberom pracovných rukavíc

Pracovné rukavice je vhodné ladiť k farbám pracovného oblečenia, no ešte dôležitejšie je, aby korešpondovali s prostredím, v akom sa pohybujete. Spoločnosť ATG vám s výberom vhodných rukavíc pomôže aj vďaka online vyhľadávaču, kde jednoducho vyplníte krátky dotazník. Vaše odpovede vás na jeho konci nasmerujú k tomu správnemu typu rukavíc do suchého, mokrého/olejového či chemického prostredia. ATG rukavice sa vyrábajú v rôznych stupňoch ochrany pred prerezaním, a to nielen čo sa týka materiálovej pevnosti, ale napríklad aj rozsahu máčania rukavíc do ochrannej látky (nitrilu, ktorý vydrží trojnásobok ako ten na bežných rukaviciach). Zároveň si pri výbere ATG rukavíc môžete špecifikovať ešte aj vlastné požiadavky na materiálové prevedenie rukavíc – a to všetko v závislosti od teploty na pracovisku či predmetov, s ktorými prichádzate do kontaktu.

Keďže sa pracovné rukavice vyrábajú v rôznych farbách, ľahko nájdete také, ktoré budú ladiť aj s vaším pracovným oblečením. A keďže vaše pracovné rukavice chránia ruky aj pred znečistením, nielen pred úrazmi, môžete ich bez výčitiek svedomia aj 6-krát oprať v práčke, vydržia to!


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu