Aký záhradný nábytok bude trendom v roku 2020?

Drevený, plastový alebo kovový? Aký typ záhradného nábytku bude vašim spoločníkom v roku 2020? Výber produktov je široký, preto je potrebné dobre zvážiť, ktorý typ spĺňa všetky vaše požiadavky a hodí sa do vášho domova najviac. V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme, ktorý typ záhradného nábytku bude hitom v novej sezóne.

ratan a ratanový nábytok na záhradu a terasu

Pri výbere záhradného nábytku je dôležitá jeho praktická stránka

Najbežnejšie používaným materiálom na výrobu záhradného nábytku je drevo, kov či plast. Každý z týchto typov má svoje pre a proti, z každého z nich dokážu dizajnéri i tvorcovia vykúzliť očarujúce kúsky nábytku, ktoré vám spríjemnia pohodové chvíle strávené v záhrade.

Prirodzené drevo je skutočnou klasikou, ktorá sa na výrobu nábytku používa od nepamäti. Nikdy nevyjde z módy, je veľmi odolné a ponúka príjemnú možnosť posedenia. Základom masívneho nábytku, ktorý by mal v záhrade či na terase vydržať dlhé roky, je vhodné tvrdé drevo a remeselnícka precíznosť. Drevo ako prírodný materiál má však svoje nároky na údržbu, ťažko znáša extrémne vrtochy počasia a z času na čas je nevyhnutné ošetriť jeho povrch.

Kovový záhradný nábytok je univerzálny a výborne ho zladíte s ostatným nábytkom a prostredím. Niektoré modely sú natoľko elegantné, že pripomínajú luxusné zámocké vybavenie. Z mnohých predností, ktorými disponuje, je jeho najvýraznejšou vlastnosťou mimoriadna odolnosť. Pokiaľ je správne udržiavaný, vydrží vám veľmi dlho. Pre niekoho však môže byť nepohodlný, ťažko skladovateľný a príliš chladný.

Trendom v oblasti záhradného nábytku je umelý ratan

Súčasný plastový záhradný nábytok sa od svojich zastaralých predchodcov z minulého storočia výrazne odlišuje. Najväčšej popularite sa teší umelý ratan, bez ktorého sa nezaobíde ani nová sezóna. Svojím vzhľadom takmer úplne kopíruje prírodný ratan, má však omnoho lepšie vlastnosti a dlhšiu životnosť. Umelý ratan je špeciálny typ polyetylénového vlákna imitujúci prírodný ratan a bol vyvinutý práve na výrobu nábytku. Tento nábytkový trend je nielen praktický, odolný a cenovo prístupný, vďaka svojmu nadčasovému dizajnu sa hodí do každého prostredia, dokonca aj do interiéru.

Syntetické vlákna umelého ratanu sú podstatne odolnejšie voči pôsobeniu vonkajších vplyvov, nevadí im vlhkosť ani extrémnejšie teploty, ktorým sa v záhrade či na balkóne počas letných horúčav i silným búrkam nevyhnete. Nestráca pritom na svojej kráse: nevybledne, nepopraská, bude stále ako nový. V tom spočíva aj jeho ekologický rozmer – vďaka jeho dlhej životnosti ho nebudete musieť po pár rokoch vymeniť, kupovať si nový nábytok a zaťažovať tak prostredie ďalším odpadom.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu