Pozreli sme si priemyselný vysávač Kärcher WD 3: čo obsahuje?

Celkom nečakane a neplánovane sme si mohli vyskúšať priemyselný vysávač z lacnejších modelov známeho nemeckého výrobcu značky Kärcher. Zásielka, ktorá k nám dorazila omylom namiesto iného modelu, odhalila neporiadok v sklade známeho internetového obchodu, no aby sme na celej komplikácii našli jedno pozitívum, určite ním je fakt, že za dva dni sme sa pozreli bližšie aj na model WD 3. Čo od neho môžete čakať?

Karcher WD 3 priemyslený vysávač

Priemyslený vysávač je typ vysávača, ktorý nebude pre svoju silu a kapacitu využívaný tak často v interiéri, hoci je to možné. Viac ho využijete pri upratovaní auta, dielne, po rekonštrukcii domu, pri zosypaní muriva, neporiadku z osekávanej malty, či pri upratovaní terasy a záhrady. Jemný prach vie v bežnom vysávači narobiť šarapatu už len preto, že nemá vyriešený filter na jemné častice. Karcher a séria výrobkov známych ako priemyselné vysávače, patria práve medzi prístroje, ktorými môžete siahnuť aj na ten jemný prach.

Karcher WD 3

V dielni pri opracovaní dreva, či železa, pri brúsení sadrokartónu, alebo pri vysávaní piesku, drobného štrku na nevhodnom mieste a podobne. O to viac sa dobre počúva, ak tento typ zariadenia povýsáva vodu z garáže, vyliatu vodu do ostrekovačov a podobne. Vysávače na vodu treba vnímať ako nástroje, ktoré nepoužijeme na celú dávku množstva vody, ale na tú zostatkovú, či nevyhnutné množstvo na odsanie. Nejde totiž o čerpadlo, ako by si niekto mohol nesprávne vyložiť. Čo je ale model WD 3? Určite pekným zástupcom známej nemeckej značky. Síce má na škatuli a na konštrukcii uvedené, že je vyrobený v Rumunsku, predsa len je to značka a tá má nejaké kvalitatívne štandardy.

Konštrukcia a balenie

Celé balenie tohto modelu je v kartónovej škatuli reálnej výšky celého prístroja. Neskladáte ho po vybalení, pretože poskladaný už celkom je. Odnímateľný je vrch, ktorý nie je nijako ľahký, ale má očakávateľnú váhu vzhľadom na motor a filter v ňom. V škatuli je okolo prístroja zmotaná ohybná rúra a plastová rúčka. Dve rúry napájateľné na seba. Zdali sa nám tenké, takže priveľa lístia zrejme nepovysávate v hustejšej koncentrácii. Konštrukčne je zaujímavý aj vyhotovením. Plastové diely pôsobia pevne, nič nevŕzga. Samozrejme je to nový prístroj a tak nebadať pochybenia tohto druhu. Vysávač sa dá „parkovať“ pomocou plastového pevného držiaka na tele prístroja, kde sa dá postaviť rúra s nádstavcom. Celý spomínaný odnímateľný vrch sa zaklapne pomocou dvoch klapeik . Aj keby ste ich nezaklapli, prístroj funguje, no radšej ich majte. Predsa len, vrch má rúčku a za tú ho budete dvíhať. Súčasťou balenia je aj papierové filtračné vrecko, ktoré použijete v prípade jemných prachových častíc, či znečisťujúcich vysávaných čiastočiek.

V balení sú zabalené kolieska. Tie mierne prístroj zvýšia, no tieto štyri kolieska umožnia pohyb po rovnej podlahe. Pre značku Karcher má typickú kombináciu dvoch farieb, žltej a čiernej. Vnútorná nádoba pôsobí naozaj objemne. Podľa charakteristiky má 17 litrovú kapacitu.

Funkcie

Prístroj má len jednu rýchlosť a nemá prídavnú zásuvku na náradie do dielne, ktorá je známa z niektorých drahších modelov. WD 3 je model, ktorého cena sa pohybuje do 70 EUR. Má úctyhodný počet pozitívnych hodnotení na internete v Poľsku, Nemecku, v Čechách aj na Slovensku. To hovorí samo za seba. Vzhľadom na nižšiu cenu je tu viditeľný dobrý výkon. Saje naozaj efektívne. S tým sa viaže ešte jedna zaujímavá vlatsnosť. Môže pôsobiť ako fukár.

To je funkcia, ktorá sa nám javí ako zbytočná, no len do chvíle, než si nezasypeme hoblinami a režinami ťažšie predmety, alebo potrebujeme dostať lístie z rôzneho terénu, kde sa vysávačom prechádzať nedá. Prípadne chceme dostať perie, lístie, prach, reziny, či polystyrén zo štrku, piesku, či len odtokovej mriežky. Tých príležitostí je veľa. V prvom rade je to však vysávač a s tým ho aj budeme používať, ak si ho kupujeme. Vysávač s dobrým výkonom.

Celá nádoba je nárazuodolná. Z tvrdého plastu s dojmom tvrdého materiálu. Priznávame, že tento prístroj sme nevystavovali tým najhorším možným podmienkam, ale predpokladáme, že budeme mať príležitosť niekedy dať mu o niečo viac zabrať, ako len pri skúšobnom zapínaní.

Skladanie jednotlivých dielov do seba sa nepodobá na iné zaužívané spôsoby na iných značkách, ale za to nie je ani ničím komplikovaným a problémovým. Diely do seba zapadajú. Pri tejto cene je vyhotovenie plastové. Stále však dostatočne pevné na domáce používanie, nie profesionálne, kde prístroj má čo robiť niekoľko hodín denne. Model WD 3 Premium je zaujímavejší najmä vzhľadom na kovovú konštrukciu nádoby a pevnejšie diely. Technicky je to podobný model, ktorého cena sa však práve najmä pre materiálové vyhotovenie dvíha o dve desiatky eur vyššie.

Technické informácie: 

  • Značka: Kärcher
  • Model: WD 3
  • Príkon 1000 W
  • Sací výkon 200 W
  • Hmotnosť 5.5 kg
  • Hlučnosť 75 dB
  • Objem nádoby na prach 17 litrov
  • Typ filtra: Patrónový

Viacúčelový vysávač WD3 sa už však javí ako starší typ. Napriek tomu je v ponuke ešte stále pomerne veľkého počtu obchodov. Na oficiálnych stránkach je model WD3 stále dostupný s dobrým hodnotením.Čo je určite plusom, oficiálne stránky sú tiež zdrojom všetkých presných ifnormácií a popisu.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu