SceneSwitch žiarovky od Philipsu: 3 rôzne svetlá v jednej žiarovke

Na ovládanie rôznej intenzity svetla za bežných okolností používame špeciálne regulačné vypínače, alebo drahé systémy na ovládanie svetla. Keď však chcete stropné svietenie, alebo svietenie v interiérových lampách vyriešiť bez montovania nových zariadení a odborníka, riešením je to, čo už pred časom predstavil Philips. My sme sa k tejto vychytávke dostali len nedávno. Žiarovky, ktoré nepotrebujú absolútne nič a predsa môžu svietiť troma rôznymi intenzitami.

Scene Switch Philips

SceneSwitch žiarovky, čiže prepínače scény

Princíp fungovania je veľmi jednoduchý. Žiarovky označené podnázvom SceneSwitch s týmto pomenovaním vychádzajú zo skutočného prepínača. Ten je pritom ukrytý v samotnej žiarovke. Počíta, v akom poradí ste svetlo zapli na svojom klasickom vypínači a v takom poradí aj spustí intenzitu pre nasledujúce svetlo.

Čiže? Každé stlačenie vypínača klasicky zapne svetlo, no po každom vypnutí a opätovnom zapnutí je svetlo iné. SceneSwitch prepínajú medzi jasným bielym chladným tónom, po stredný až po teplý intímny večerný, pre domácu pohodu pri televízore. Svetlo ideálne, keď chcete sledovať televízor, alebo si užívať intímnu atmosféru na účely, pre ktoré je ako stvorené. Nie príliš intenzívne, dovolí vidieť, no nežiari tak, ako počas dňa. Áno, fáza svietenia v najväčšej intenzite má pekne žiarivé svetlo. Získate ho opäť, len čo zhasnete a opäť svetlo zapnete. Po tretej intenzite opäť začína prvá.

  • Svietivosť: 100%, 40% alebo 10% (8W, 5W a 2W (ekvivalent 60 W))
  • Úspornosť: A+
  • Objímka: E27, E14 alebo bodové svetlo GU10

Nastavenie je jednoduché

Pri skúšaní svietidla to chce jediné. Dať si pozor, aby ste žiarovky inštalovali rovnako. Pokiaľ jeden vypínať aktivuje napríklad pri bodových svetlách GU10 viacero naraz, je fajn, ak ich aj naraz inštalujete. Dá sa pochopiť, že po prvej inštalovanej sa neviete dočkať a chcete to vidieť. Ak sa tak stane, vyskúšajte si všetky tri fázy, aby ste boli na začiatku a po inštalovaní ostatných, mali všetky nastavené rovnako.

Žiarovky majú vlastnú pamäť. Vyzerajú na nerozoznanie od klasických a tak môžu byť prekvapením pre tých, čo netušia, ako vaše svetlá fungujú. Po každom zapnutí budú javiť iné vlastnosti. Aj tri odlišné fázy môžu urobiť dojem. Pre rôzne nálady je rôzne svetlo a pritom nie je nutné meniť interiér, dokupovať lampy a riešiť technické riešenia navyše. Žiarovky SceneSwitch sa neodporúča používať, pokiaľ už máte nejaké predošlé riešenie so stmievačom. Stmievač nepotrebujete, preto ho nastavte na 100% jas a zvyšok nechajte na pamäť a vlastnosti žiaroviek.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu