Taconova: zdokonalenie horného vyrovnávacieho dielu rozvádzača TopMeter

Vodoinštalácie: Jedným otočením na vyrovnávacom a uzatváracím ventilu TopMeter nastavíte dimenzovaný objemový prúd a v priezore si okamžite skontrolujete prietokové množstvo vody: Nastavenie okruhov plošného vykurovania a chladenia priamo na nosníku rozvádzača je pre kúrenárskeho odborníka obvyklou rutinou. Nové prevedenie TopMeter Plus má k dispozícii ďalšiu doplnkovú funkciu, pomocou ktorej je možné zabezpečiť vykonané nastavenia. Pod červeným nastavovacím krytom sa za týmto účelom nachádza šedý aretovací krúžok.

Reprodukovateľné nastavenie

Ventil môže zostať aj s aretovaným nastavením prietokového množstva uzamknutý. Pri ďalšom otvorení znovu získate naposledy nastavenú hodnotu. Na ochranu pred vykonaním zmeny nastavenia si môžete červený kryt nastavenia navyše zaplombovať. Veľkosť a montážne rozmery vyrovnávacieho a uzatváracieho ventilu TopMeter Plus sú rovnaké ako u doterajšieho dielu TopMeter, takže je možná výmena u existujúcich rozvádzačov vykurovacích okruhov.

Obrázky & popis

Pomocou vyrovnávacieho ventilu TopMeter Plus nastavíte množstvo vody vo vykurovacích a chladiacich okruhoch presne a pohodlne. Novo je vo ventile integrovaná funkcia Memory, vďaka ktorej existuje aj po uzamknutí možnosť návratu k naposledy nastavenému veľkosťou prietoku vody.

Hordný diel rozvádzača TopMeter

Pod červeným krytom sa u vyrovnávacieho ventilu TopMeter Plus skrýva dorazový krúžok, pomocou ktorého sa zabezpečuje nastavený objemový prúd proti prestaveniu. Uzamykací funkcia je na zaistenie nezávislá. Hornými vyrovnávacími diely TopMeter sú v závode vybavované rozvádzača vykurovacích okruhov bežných výrobkov.

O spoločnosti Taconova

Taconova Group AG so sídlom v Urdorfe v Zürichu vo Švajčiarsku je tradičný podnik s viac ako 50-ročnou skúsenosťou s inovatívnymi produktmi v oblasti riešenia inteligentnej techniky v budovách. Jedná sa predovšetkým o technológie pre hydraulické vyvažovanie, rozdeľovače, termoreguláciu, odvzdušňovanie, solárny ohrev a systémovú techniku. Výrobky Taconova sa úspešne používajú vo viac ako 30 krajinách. K hlavným trhom patrí Švajčiarsko, Nemecko, Rakúsko a Anglicko.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu