TacoSetter Inline od Taconova s novinkami pre rozšírené možnosti použitia

Spoločnosť Taconova ponúka pre vyvažovacie ventily TacoSetter Inline 130 nové dodatočné prípojné rozmery a väčšie rozsahy prietokového množstva. Vďaka novým prípojným rozmerom by mal sortiment poskytovať viac flexibility pre systémové skrutkové spoje príslušného potrubného systému.

Klasik v nových verziách

Pre menovitú veľkosť DN 20 je tak napríklad k dispozícii prípojný závit pre 3/4 „prevlečnú maticu na „Eurokonus“ alebo 1“ prípojný závit pre 22mm šrúbenie so zarezávacím krúžkom. V rozmere DN 25 je TacoSetter Inline 130 k dispozícii s veľkosťami závitu od 1 „do 1 1/2“ a s rozsahom prietokového množstva 20 – 70 l/min.

Priehľadové sklo s natlačenou stupnicou pre kontrolu prietokového množstva je u všetkých verzií TacoSetter Inline 130 tvorené borosilikátovým sklom, čo zvyšuje teplotnú odolnosť vyvažovacieho ventilu na 130 °C. Vďaka tomu je TacoSetter Inline 130 vhodný aj pre reguláciu spätných vetiev solárnych tepelných zariadení. Priehľadové sklo je navyše menej náchylné k usadzovaniu nečistôt a má vyššiu chemickú odolnosť.

Obmedzovanie objemového prietoku pre statické hydraulické vyvažovanie a cirkuláciu

TacoSetter Inline patrí už od roku 1985 do sortimentu spoločnosti Taconova a v odbornom svete sanitárnej techniky, kúrenia a klimatizácie je považovaný za originál medzi vyvažovacími ventilmi s priehľadovým sklom a indikačnou stupnicou. Armatúra umožňuje reguláciu prietokového množstva priamo v l/min. Hlavnou oblasťou využitia vyvažovacieho ventilu TacoSetter Inline je použitie ako ventil na reguláciu vetiev slúžiacich k statickému vyvažovaniu vo vykurovacích systémoch.

Jednotlivé typy vyvažovacích ventilov TacoSetter Inline, ktoré sú k dostaniu vo veľkostiach DN 15 až DN 25, okrem toho spĺňajú požiadavky podľa DVGW W 270 a odporúčania KTW. S týmito certifikátmi pre použitie v inštaláciách pitnej vody a pre menovitý tlak PN 10 je vyvažovací ventil vhodný aj pre použitie v inštaláciách pitnej vody. V menovitej veľkosti DN 15 je teleso armatúry vyrobené z mosadze odolnej voči odzinkovaniu.

Pre inštaláciu v systémoch plastových potrubí ponúka Taconova vyvažovací ventil TacoSetter Hyline, ktorý je koncipovaný predovšetkým pre hydraulické vyvažovanie geotermálnych solankových okruhov.

Obrázky & popis

Taconova 2018

Foto: Taconova

Osvedčený vyvažovací ventil TacoSetter Inline 130 umožňuje reguláciu prietokového množstva v l/min, ktoré možno priamo kontrolovať rotametrom a priehľadovým sklom s indikačnou stupnicou. Teplotná odolnosť do 130 °C umožňuje aj použitie v solárnych tepelných zariadeniach; pre túto oblasť použitia je priehľadové sklo k dostaniu aj s glykolovou stupnicou. Ďalšie, nové prevedenie ventilu TacoSetter 130 v menovitej svetlosti DN 25 s obojstranným vonkajším závitom, umožňuje použitie pre rozsah prietokového množstva od 20 do 70 l/min.

O spoločnosti Taconova

Spoločnosť Taconova Group AG je tradičný švajčiarsky podnik s viac ako 55-ročnou skúsenosťou s inovatívnymi produktmi v oblasti riešenia inteligentnej techniky v budovách. Jedná sa predovšetkým o technológie pre hydraulické vyvažovanie, rozdeľovače, termoreguláciu, odvzdušňovanie, solárny ohrev a systémovú techniku vrátane armatúr. Výrobky firmy Taconova sú vyvíjané vo Švajčiarsku a úspešne sa používajú aj v zahraničí. K hlavným trhom patrí Švajčiarsko, Nemecko, Rakúsko, Taliansko a Poľsko.

O spoločnosti Taco

Združenie podnikov Taco je rodinným, mnohonárodnym podnikom tretej generácie so sídlom v Cranston, Rhode Island, USA. Okrem priemyselných segmentov – Taco Comfort Solutions, Taco Industrial Solutions a Taco International – podnik vyvíja a vyrába širokú paletu bytových, podnikateľských a priemyselných výrobkov pre vykurovacie a chladiace zariadenia, vrátane výrobkov využívaných v sanitárnej technike, poľnohospodárstve a baníctve.

Viac informácií

Taconova GmbH  |  cesko-slovensko@taconova.com


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu