Tefal 24 cm panvice typu Emotion alebo City Cook: čím sa líšia?

Tefal už dlhodobo vnímame ako panvice kvalitné, ktoré v kuchyni používame celé roky bez zásadných zmien ich funkčnosti. Po rokoch používania tejto značky sme predsa len siahli po novších typoch, jednak pre doplnenie kuchynskej výbavy, ale aj zo zvedavosti. Tefal v súčasnosti spájame so sériou panvíc City Cook, ktoré poznáme aj z veľkej spolupráce s jedným zo supermarketov. Máme možnosť nahliadnuť bližšie na vlastnosti a kvality nie len panvice City Cook, ale aj panvice edície Emotion, rovnako s plochou 24 cm. Centimetre však nie sú všetko.

tefal panvice 24 cm

Tefal Emotion 24 cm

Panvica série Emotion je mimoriadne krásny kúsok. Ak hodláte v kuchyni stráviť nemalý čas pri príprave jedál a viete oceniť naozaj kvalitnú panvicu, potom panvica Emotion bude jednak elegantný kúsok s pekným dizajnom, ale aj poriadny kus dobrej výbavy. 10 ročná záruka je niečo, čo neposkytuje asi žiaden výrobok len tak. V bežnom predaji sa skôr skloňuje dvojročná. Oficiálne popisy výrobku tvrdia, že lesklý povrch nepoškodíte kyselinami, škrobom, farbivami, ani nečistotami, ktoré môžu v kuchyni vznikať. Pravdou je, že toto tvrdenie je naozaj pravdou. Extrémne odolná panvica je určená na plynové sporáky, indukčné platničky, aj ďalšie typy varičov. V našom prípade dostáva zabrať v rámci plynového horáku. Spodok nie je hladký, ale je tvarovaný s miernym výrezom na prúdenie tepla. Pevná zliatina je na spodku tvarovaná a riešená tak, aby rozložila teplo a zamedzila možným deformáciám. Pri umývaní je vhodná aj umývačka riadu, hoci bežne sa pri panviciach neodporúča.

Vnútro má špeciálny nepriľnavý povrch, ktorý je aj spolu s thermo-spotom – červeným stredom zobrazujúcim tepelnú pripravenosť panvice už štandardom. Niečo vyše centimetra je však táto panvica vyššia, ako nasledujúca City Cook. Oproti druhému modelu je ťažšia a pevná hrubá rúčka umožňuje pevnejšie uchopenie. Skladá sa z mäkkého plastu a nerezovej ocele, nevedie teplo, takže sa netreba báť horúcej rúčky.

Tefal City Cook 24 cm

Momentálne pomerne populárna séria City Cook a jej 24 centimetrová panvica by sa rozmermi podobala na prvý model. No nie je to tak. Je nižšia, oveľa ľahšia a líši sa už na prvý pohľad. Porovnanie týchto dvoch panvíc je príkladom toho, že vyberať len na základe rozmerov nebude to správne. City Cook je výbornou voľbou pre panvicu ľahkú, schopnú na posúvanie obsahu pohybmi panvice, či vyhadzovanie a natriasanie, kým predošlá Emotion je určená skôr na pokojné tepelné úpravy. Spodok pokrýva kresba uvádzaná aj ako patent Durabase technology. Na spodku sa panvica pýši francúzskym pôvodom výroby. Vnútorný povrch sa vyznačuje typickým nepriľnavým povrchom, na ktorom sa nepripečie vajíčko, aj keď je menej oleja.

Zaujímavá je rúčka. Je celkom iná ako pri Emotion. Vyzerá, akoby bola narazená. Je tam menší zhyb pri spoji s panvicou. Je zároveň príležitosťou ako zdvihnúť mierne rúčku nad panvicu, no vedľajšia funkcia je parkovisko pre ukazovák. Táto srandička umožňuje aj pri uchopení ľavou, aj pravo u rukou poistenie uchopenia.  Rúčka je odolného plastu.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu