Tipy ako skladovať bicykel doma: zavesenie bicykla ako súčasť interiéru

Skladovanie bicykla vyriešené cez zavesenie bicykla niekde v malom stiesnenom byte? Dokázali by ste si predstaviť skladovať bicykel vo vašej spálni, alebo obývačke? Nie opretý o skriňu či posteľ, ale vystavený tak, ako by to bola súčasť interiéru? Samozrejme, možno Peter Sagan nejaký bicykel niekde vystavený má, ale určite nemá núdzu o priestor, či miestnosť vyhradenú len jednému bicyklu. Nejaká svetová cyklistická legenda nejaký bicykel istotne vystavený niekde pri krbe má. Ale čo v prípade, že na ňom stále jazdíte? Ak máte malý byt, žiadnu pivnicu a balkón je používaný ako bylinková záhrada, potom vám možno nezostáva nič iné, len vymyslieť, kam s tým bicyklom lacno a hlavne štýlovo.

Zavesenie bicykla v byte ako súčasť interiéru

Znie to zvláštne, urobiť si z bicykla súčasť interiéru. Moderné umenie môže hyzdiť naše steny, ale bicykel, nástroj úžasný svojim dizajnom aj funkciami, steny hyzdiť nemôže? Ale no tak. Dokonca to môže vyzerať ja krásne. Stačí vymyslieť spôsob zavesenia, alebo použiť niektorý z tých ktoré sa vo svete predávajú a priniesli živobytie svojim vynálezcom. Dnes bez lán a reťazí. Tým sa budeme venovať inokedy.

Zavesenie bicykla, skladovanie bicykla

Najjednoduchšie riešenie zavesenia bicykla, ak to nechceme odfláknuť nejakým háčikom. V podobe štýlovej police, ktorá poslúži na skladovanie prilby, kľúčov a podobne. Keď bicykel zosadíte, kto uhádne, na čo taká polica slúži? Je nenápadná a kým na ňu neupozorníte v súvislosti s bicyklom, nie každý uhádne, na čo slúži.
source

Zavesenie bicykla ako interiérový doplnok

Či už ho naozaj nemáte kde dať, alebo bol tak drahý, že ho chcete mať na očiach, stále je to váš bicykel. Pokojne nad sedačkou v obývačke. Svojim spôsobom je to stále nedocenené umelecké dielo a jeho zavesenie do priestoru nevadí. Ten priestor by bol predsa prázdny tak či tak. Chce to len poriadny vrták pre istotu. Osmičku, či desiatku s dobrou hmoždinkou a skrutkou a nie je nutné báť sa spadnutia. Na obrázku je vidieť predávaný stojan z plastového materiálu.
source

Zavesenie bicykla, skladovanie bicykla

Police na zavesenie bicykla. Áno, takých ešte bude.
source
Zavesenie bicykla, skladovanie bicykla

Klasické zavesenie nikdy nevyjde z módy. Koleso to zvládne, veď ak unesie celú váhu človeka niekoľko hodín, znesie váhu len bicykla na oveľa dlhší čas bez známok používania. Ak máte pochybnosti, vždy môžete železný hák potiahnuť textilom. Na riadidlá sa dajú nastoknúť rukavice, či ponožky… dobre, rukavice sú lepším nápadom. A takto zavesený bicykel by v prípade odsadenia zavesenia od steny, nemal predstavovať žiadne riziko. Myslite ale na to, že zavesený bicykel vyzerá dobre vtedy, ak ho vešiate do prázdneho priestoru. Nie za rotopéd ovešaný vecami a vešiak s prádlom. Teda za predpokladu, že vám záleží na tom, ako to vyzerá.
source
Zavesenie bicykla, skladovanie bicykla

Receptov a tipov, ako využiť staré palety, je dnes mnoho. Jeden z nápadov je využiť ich aj pri skladovaní bicykla. Železné konštrukcie, ktoré je možné posúvať podľa potreby vyššie či nižšie, nájdu uplatnenie pri skladovaní bicyklov, či len jediného bicykla. záleží od veľkosti a vašej potreby.
source
Zavesenie bicykla, skladovanie bicykla

Vyrábaná pomôcka, ktorú si môže ktokoľvek kúpiť je vlastne priskrutkovaná horná a dolná sranda. Horná sa vyklápa a zachytí koleso kým spodná sranda je úložisko pre zadné koleso. Horšie je to so stabilitou bicykla a bezpečnosťou, keďže vyčnieva do priestoru.
source
Zavesenie bicykla, skladovanie bicykla

Dizajn políc, ktoré sú schopné držať bicykel a vyzerá to k svetu, je nevyčerpateľný.
source
Zavesenie bicykla, skladovanie bicykla

Vyrábaná plastová polica je určená skôr do garáží, či do hál. Slúži ako skladisko rukavíc a prilby a zavesenie je riešené cez sedlo.
source
Zavesenie bicykla, skladovanie bicykla

Ľahkému bicyklu postačí zavesenie za sedlo. Ťažší bicykel už nie je tak vhodný.
source
Zavesenie bicykla, skladovanie bicykla

Policový dizajn je nevyčerpateľný. Navrhnúť, ale aj vyrobiť sa dnes dá naozaj čokoľvek. základ je, aby sa dal do toho bicykel vsúvať, vysúvať a neúmyselne nezhodiť.
source
Zavesenie bicykla, skladovanie bicykla

Ekonomické riešenie pozostáva z troch dierok navŕtaných v stene. Dve jednoduché doštičky sú brzdou pre kolesá, kým tretia dierka drží šnúrku, prípadne remeň, alebo háčik.
source
Zavesenie bicykla, skladovanie bicykla

Šikovný nápad je vlastne skriňou výšky ako je dĺžka bicykla. Obsahuje háčik na koleso predné, kým zadné sa opiera stabilne o stenu skrine. Aj keď, skôr ide o policu, než skriňu. No vo vašom prípade to môže byť pokojne skriňa.
source


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu