Strunová aku (akumulátorová) kosačka a 5 výhod jej použitia

Aku kosačka, čiže akumulátorová kosačka, je niečo, čo sa medzi majiteľov trávnikov dostávalo oveľa pomalšie, ako iné inovácie. Akumulátorová kosačka pritom nemusí byť len náročným riešením, ale dnes to môže byť aj cenovo dostupná odpoveď na niekoľko potrieb ľudí, ktorí nemusia mať vzťah, prípadne nemôžu použiť elektrické a ani benzínové kosačky.

Extol aku akumulátorová kosačka strunová

Hovoríme teraz o strunových kosačkách, ktorých úloha je všade tam, kde klasická kosačka nepomôže pre nerovný terén, alebo pre prekážku. Kríky, stromy, okraje záhonov, vyvýšené miesta, schody, betónové okraje, okraje chodníkov, škrk ako podklad a podobne. Je tu ešte jedno riešenie, vytiahnuť tradičnú kovovú kosu, naostriť a vyraziť k vysokej tráve. Alebo, ako už bolo naznačené, vyskúšať akumulátorovú kosačku. Malometrážne záhrady ani nepotrebujú príliš veľké a náročné strunové kosačky. O to viac, ak máte sťažený prístup k prívodu elektrickej energie. Dnešný článok si kladie za cieľ jednoznačne zhodnotiť 5 najväčších výhod, ktoré tento typ kosačky má. Pri strunových kosačkách je možné očakávať nasadenie vo vysokej tráve, na zanedbané miesta a vzhľadom na výhody akumulátorovej kosačky, môžeme predpokladať že aj ťažšie prístupné miesta.

5 výhod aku strunovej kosačky

1. Bez elektriny a benzínu

Sú medzi nami ľudia a nie sú ničím neobvyklým, ktorí majú strach, alebo im len prekáža vôňa benzínu, práca spaľovacieho motora, jeho zvuk, hluk. No zároveň im môže prekážať ťahanie dlhých káblov a spájanie viacerých predlžovačiek. Už tu môžeme naraziť na prvú nespornú výhodu. Akumulátorová kosačka je odkázaná len na svoj nabitý akumulátor. Dostať sa tak môžete kdekoľvek, najbližšia pumpa môže byť pokojne zatvorená. Základom je mať nabitý akumulátor.

2.  Na chate a v ochranných pásmach

Všade tam, kde by benzínový motor spôsoboval pohoršenie a všade na miestach, ako sú chaty, šopy, horárne, či stavby bez zavedenej elektriny, nachádza využitie akumulátorový pohon. Práca s týmto typom pripomína v mnohom elektrické prístroje, avšak odlišuje sa práve chýbajúcim káblom.

3.  Sú ľahké

Strunová kosačka je odkázaná na nosnosť tela. Benzínová kosačka je ťažšia – nesie so sebou motor, nádrže s tekutinami. Samozrejme má aj neraz väčší výkon a dosah. Akumulátorová kosačka je nástroj určený všade, kde nepomôže klasická kosačka, vie prekvapiť svojou veľmi ľahkou váhou, plastovým prevedením a neustála manipulácia s ňou je menšou záťažou pre človeka.

4. Minimálna údržba

Nečistoty po mokrej pokosenej tráve sú najčastejším problémom, s ktorým sa pasujú používatelia kosačiek. Akumulátorové kosačky nie je nutné olejovať, riešiť mieru oleja, paliva. Tekutiny nie je nutné sledovať. Sledovať je nutné len akumulátor. Skladovanie je menej náročné, keďže nejde o veľmi ťažké zariadenie, nemá veľa poškoditeľných a oddeliteľných dielov. Je fajn skladovať ju s oddelenou batériou, tú majte na suchom mieste pre každý prípad.

Extol aku akumulátorová kosačka strunová

5.  Dobrá prenášateľnosť

Prenášanie benzínovej kosačky si žiada väčšiu opatrnosť. Jednak pre riziko vytečenia olejov, mazív, nečistôt, ale aj pre veľkosť a váhu. Akumulátorové kosačky majú v tomto určitú výhodu. Znečistená môže byť po práci zväčša len hlava so strunou od trávy.

Kvalitná akumulátorová kosačka by mala mať:

  • známu značku. Ide tak o väčšiu záruku funkčnosti, výkonu aj kvality. Taktiež známy výrobca zaistí kompatibilitu akumulátora s inými svojimi nabíjačkami oveľa skôr, ako neznámy výrobca s veľmi malým výberom prístrojov.
  • nabíjačku a batériu ako súčasť balenia
  • nastaviteľnú dĺžku napríklad pre rôzne vysokého používateľa
  • sklápateľný uhol kosenia

Príkladom kosačky vo fotografiách je Extol Akumulátorová strunová kosačka 8895610 vybavená akumulátorom 18V Li-on 1,5Ah, s priemerom kosenia 250 mm a otáčkami 8500/minútu. Jej výhodou je tiež funkcia naklápajúcej žacej hlavy v uhloch 0-18-36-54°.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu