Taconova: Nová bytová rozvodná stanica TacoTherm Dual Piko Connect

Novou bytovou rozvodnou stanicou TacoTherm Dual Piko Connect rozširuje spoločnosť Taconova svoj sortiment o elektronicky riadený variant. Modul pre teplú pitnú vodu pracuje podľa novo vyvinutej koncepcie regulácie: vysoko účinné čerpadlo a zónový ventil spoločne regulujú objemový prúd horúcej vody, potrebný na ohrev pitnej vody, takže v stanici nie je nutný žiadny ďalší regulátor diferenciálneho tlaku. Výmena dát medzi čerpadlom, snímačmi a zónovým ventilom sa uskutočňuje bezdrôtovo cez senzorovú skrinku. Vo vykurovacom module vytvára integrované vysoko účinné obehové čerpadlo rozvod tepla, ktorý je tiež nezávislý na tlaku v rozvodnej sieti.

Taconova TacoTherm Dual Piko Connect

Nová koncepcia regulácie vyrovnávania výkyvu tlaku

Vysoký výkon teplej vody aj s nízkoteplotným systémom

Vďaka konceptu regulácie a dimenzovania vodovodných komponent zostávajú straty tlaku na primárnej i sekundárnej strane nepatrné. Tým sú možné vyššie čerpacie výkony aj u mechanicky riadených staníc. Napríklad u prívodnej teploty kúrenia 55 °C a nastavenej teplote rozvádzanej teplej vody 45 °C je dosahovaný čerpací výkon 20 l / min. Výmenník tepla a vnútorný potrubný rozvod sú dimenzované tak, že stanica je vhodná pre prevádzku s nízkoteplotnými systémami, ako sú napríklad tepelné čerpadlá.

Predmontované inštalácie pre rozvod kúrenia a ohrev pitnej vody do samostatných rozvodných skríň alebo do základnej dosky sa dajú podľa daného objektu a montážnej situácie ľubovoľne usporiadať ako kombinované stanice alebo jednotlivé moduly. Malá stavebná hĺbka 110 mm umožňuje inštaláciu bytovej rozvodnej stanice s malou potrebou priestoru ako aj v tenkých priečkach u prefabrikovaných budov.

Koncepcia regulácie novej bytovej rozvodnej stanice TacoTherm Dual Piko Connect zjednodušuje uvedenie stanice do prevádzky a uľahčuje počiatočné nastavenie. K uvedeniu bytovej rozvodnej stanice do prevádzky postačuje nastaviť požadovanú vzorkovaciu teplotu priamo na čerpadle.

O spoločnosti Taconova

Taconova Group AG so sídlom v Urdorfe v Zürichu vo Švajčiarsku je tradičný podnik s viac ako 50-ročnou skúsenosťou s inovatívnymi produktmi v oblasti riešenia inteligentnej techniky v budovách. Jedná sa predovšetkým o technológie pre hydraulické vyvažovanie, rozdeľovače, termoreguláciu, odvzdušňovanie, solárny ohrev a systémovú techniku. Výrobky Taconova sa úspešne používajú vo viac ako 30 krajinách. K hlavným trhom patrí Švajčiarsko, Nemecko, Rakúsko a Anglicko.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu