Strunová Aku kosačka Extol CGT18: vyskúšané, pokosené (test)

Strunová aku kosačka je zábavný a praktický vynález. Ideálny na doplnenie klasickej kosačky všade tam, kde sa nedostanú kolieska a konštrukcia kosačky. Strunová aku kosačka Extol CGT 18 sa k nám dostala v období sucha a občasných dažďov, keď sa darí drevnatým trávam. Napriek tomu našla využitie práve na miestach, ktorými doplnila kosenie pojazdnej kosačky. S akumulátorovým pohonom je praktickým pomocníkom, ktorý veľa nepotrebuje. Len nabitú batériu. Minimum dielov a ihneď pripravená na prácu je balená tak, ako očakávate. Ihneď pripravená ukázať, že funguje.

V akom balení je aku kosačka Extol

Balenie kosačky je v podlhovastej škatuli. Kosačka je teleskopicky predĺžiteľná, v balení znížená na najmenšiu veľkosť. Rúčka je uťahovateľná skrutkou a pri nasadení na kosačku je ju nutné celú vyšrobovať, rúčku nasadiť zatlačením a znova skrutku zašrobovať. Rúčku nasadíte do veľkosti ako potrebujete už sami. Batéria poháňajúca kosačku je balená osobitne a po stlačení tlačidla na nej sa zobrazí stav batérie v troch možných úrovniach. Na ukážku fungovania je v nej energia s ktorou pokosíte okolie zhruba 20 stromčekov, či viničov.

Súčasťou balenia je aj kryt s drôtenou sklápacou zábranou, ktorú môžete pri práci sklápať kvôli bezpečnej vzdialenosti struny od stromov a okrajov múrov, chodníkov… všetkého, kde sa nehodí švihať strunou. Nabíjačka je riešená formou malej konzoly s trafom.

Extol akumulátorová aku kosačka strunová

Technické údaje:

 • Produktový kód: Extol 8895610
 • Záber kosenia: 25 cm
 • Teleskopická rukoväť: 49-68 cm
 • Uhly sklopiteľnej žnúcej hlavy: 0-18-36-54°
 • Zadná rukoväť pre nakláňanie kosačky: sklon 180°
 • Hmotnosť s nasadenou batériou: 2 kg
 • Hrúbka žnúcej nylonovej struny: 1,6 mm
 • Rýchlosť nezaťažených otáčok: 8500 min-1
 • Batéria: Li-ion 18V, 1500 mAh

*Akumulátorová kosačka Extol GT 18 je dodávaná bez batérie a nabíjačky. V balení CGT 18 je súčasťou batéria aj nabíjačka.

Práca s Aku Extol CGT 18

Kosačka k svojej práci veľa nepotrebuje. Len ak nabitú batériu, očistený čierny kryt chrániaci používateľa pred odletujúcim neporiadkom a možno ak trochu premýšľania kam kosačka patrí a kam nie. Je skvelým spoločníkom klasickej kosačke.

Nie je určená na príliš hrubé a drevnaté trávy, za to veľmi rýchlo si poradí s klasickou trávou, trávnikom, listnatými trávami. Tie kosí na prvý krát. Čo poteší, je určite už od výroby nasadené kosiace lanko hrúbky 1,6 mm. V prípade ak sa počas kosenia skráti, dá sa hravo predĺžiť stlačením tlačidla na rotačnej hlave. Tlačidlo uvoľní strunu a tú je tak možné o niečo povytiahnuť. Na plastovom kryte sa nachádza prepínač rozsahu kosenia, ktorý pomocou čepele ustrihne strunu.

Extol akumulátorová aku kosačka strunová

Zapína sa stlačením poistky aj štartéra, obe tlačidlá sú na rúčke pri sebe. Tým, že potrebujete stlačiť obe, nedôjde len tak napríklad pri prenášaní v aute ku ťukancu do tlačidla, ktorý by pokosil náklad v kufri, či niekomu ruku. Pri prenášaní je fajn odopnúť batériu, no ak si potrpíte na jeden celistvý kus, nemalo by dôjsť k samovoľnému zapnutiu. Práca je veľmi jednoduchá, najmä celé zariadenie je veľmi ľahké, drží sa v oboch rukách. Pri vysokej tráve je dobré použiť fintu kosenia na dva krát, v strede rastliny a na spodku rastliny, kedy kosenie vysokej trávy je jednak zábavnejšie, ale aj istejšie.

Čierny kryt kosačky je šrobovací, no poistený dvoma skrutkami. Rozoberacích dielov je tak minimum. V skutočnosti len batéria, azda najťažší diel celej kosačky. Výmena struny je rovnaká ako pri iných podobných kosačkách. Odopnete kryt cez dve silné spony a namotáte nový.

Extol akumulátorová kosačka strunová

Stojí za pozornosť:

 • Žiadne káble a príprava, žiadne predlžovačky v predlžovačke
 • Aku kosačka má naozaj minimálne potreby
 • Nízka pocitová váha, spolu 2 kg
 • Pomerne tichá
 • Môžete upravovať uhol v akom kosíte, dostanete sa tak aj pod malé kríky, či pod podpery
 • Na plné nabitie zvládne skosiť väčšiu plochu členitej záhrady s ťažko upresniteľným rozsahom
 • Pokosí nedostupnejšie miesta, okraje chodníkov, nerovný terén, okolie stromov a okolie viniča, kde sa kosačka nedostane
 • Konkrétna batéria Li-on (Extol 8895600B) sa dá kúpiť aj osobitne a je kompatibilná s inými kosačkami a tiež akumulátorovými nožnicami Extol HT18 na živý plot výrobcu. + dokúpiteľná rýchlonabíjačka, produktové označenie 8895600D
 • Oficiálne stránky produktu sú: http://www.extol.sk

Extol aku akumulátorová kosačka strunová

Akumulátorová kosačka je výborným spoločníkom klasickej kosačky všade, kde sa klasické nedostanú. Strunové kosačky tohto typu nie sú určené na kosenie veľkých rovných plôch, ale na všetky problémové miesta, okolie stromov, kríkov, plotov, kolíkov, múrov. Svoje miesto a svoje úlohy si CGT 18 plní na výbornú. Veľkým plusom je práve to, že oproti iným malým kosačkám na rovnaké použitie, ktoré potrebovali kábel, teraz nemusíte brať niekoľko predlžovacích káblov a dávať si pozor, aby ste po ňom pri cúvaní neprešli.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu