TOP 6 dôvodov a výhod umelého stromčeka na Vianoce

Živý stromček má nezameniteľnú vôňu, navodzuje atmosféru, evokuje spomienky na detstvo a ešte ďaleko viac. Zdalo by sa, že viac výhod má len živý stromček, no pre niektorých ľudí bude oveľa výhodnejším stromček umelý. Posledných 20 rokov je už natoľko súčasťou našich domácností, že mnohým už ani nechýba ten živý. Veľké množstvo slovenských domácností si zvyklo pre zachovanie vianočnej vône k umelému stromčeku používať aj výzdobu zo živej čečiny, napríklad na stole, či na skrini. Len aby tento živý kúsok prírody plnohodnotne zastúpil stromček živý. Umelý má niekoľko výhod a tie sme si dovolili zhrnúť v dnešnom článku rovnako, ako nedávno výhody stromčeka živého.

Umelý vianočný stromček a výzdoba

1. Stále pripravený a dobre skladovateľný

Umelý stromček máte hneď pripravený. Zväčša skrytý niekde v skrini, na povale, či pivnici obalený igelitom, no stále farebne stály. Nepotrebuje vodu, svetlo, ani pohladenie.

2. Môže vyzerať dobre a pravidelne

Umelý vianočný stromček môže vyzerať naozaj dobre. Od vzhľadu sa odvíja aj cena. Čím hustejší a krajší, tým drahší. Vyžaduje si totiž bohatšiu konštrukciu, husté rozvetvenie a kvalitné obalenie zeleným plastom pripomínajúcim ihličie. Svojou pravidelnosťou tak nezaskočí pri osádzaní do stojanu, nemusíte maskovať prázdne miesta bez konárov a konáre si posuniete, ako potrebujete.

3. Nepadá ihličie

Relatívne môžeme tvrdiť, že umelý stromček má pred živým nespornú výhodu v neopadávaní ihličia. Umelý stromček však predsa len môže mať chybu v nekvalitnom spracovaní a v závislosti od materiálu môže predstavovať problém pre koberec. Pričasto ohýbané drôty môžu celé odpadnúť. Kvalitnejší stromček, alebo len neodfláknutý materiál, ihličie naozaj nepúšťa a pod stromčekom je tak poriadok.

4. Ľahší a opakovateľne použiteľný

S umelým stromčekom je pre váhu ľahšia manipulácia, posúvanie a dá sa opakovane použiť v rôznych rokoch. Stále ten istý a rovnaký. Vie tak ušetriť peniaze. A to je nepopierateľné. Určite, ak nie ste urbárnik s vlastným lesom a právom vyťať si svoj vlastný stromček, ktorý ste si sami zasadili.

5. Menej neporiadku pri kontajneroch

Každoročný problém s nezodpovednými majiteľmi stromčekov pred kontajnermi je len o tom. Že ľudia nemajú doma sekeru. Kvôli dvom dňom v roku, kedy by si ju obstarali, alebo mali dôvod požičať, sa skrátka jej kúpa a skladovanie naozaj neoplatí. A tak môže byť tento dôvod medzi tými, ktoré obhajujú stromček umelý. Je však pravdou, že umelým stromčekom až tak veľmi prírodu nechránite. Tie živé totiž vysádzajú a vytínajú len kvôli Vianociam. Vznikli kvôli Vianociam a ak sa nepredajú, končia na jednej hromade, alebo v akcii pár hodín pred Štedrým dňom.

6. Farebné variácie

Pri umelom stromčeku môžete vyberať aj z variácií celkom bieleho stromčeka, alebo stromčeka s efektom zasneženia, no videli sme už aj celý zlatý stromček. Môže ísť o drahšie modely, no hlavne menej žiadaný tovar. Takto sfarbený živý stromček sa zohnať naozaj nedá a až tak veľký trend to nie je.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu