Pohodlie na záhrade: 10 tipov na domáci a záhradný relax

Pomaly svitá na lepšie časy. Aspoň čo sa týka počasia. Ak pri dome máte záhradu, spravte si na nej svoje relaxačné útočisko, do ktorého sa budete môcť ukryť pred okolitým svetom. Koľkými rôznymi spôsobmi sa dá v záhrade relaxovať?

Záhrada a relax na sedenie

Pohodlné záhradné lehátko dokáže divy

Nemusíte mať obrovskú záhradu na to, aby ste si v nej mohli dostatočne zarelaxovať. Stačí vám menšia relax zóna v podobe pohodlného záhradného lehátka. Budete tak mať svoje miesto, kde sa môžete nerušene slniť, čítať si knihu a nechať myšlienky odletieť niekam do diaľky.

Dôležitým parametrom je, či budete chcieť ležadlo využívať okrem ležania, aj na sedenie. V takom prípade je skvelé záhradné lehátko s nánožníkom, kedy budete môcť kombinovať polohy podľa vašej aktuálnej nálady. Pre väčšie pohodlie vyberte záhradné lehátko polohovateľné, s ktorým si môžete výškovo regulovať oblasť pod chrbtom i hlavou podľa seba.

Ak nechcete tvrdšie drevené lehátko, poobzerajte sa skôr po polstrovanom modeli. Všetky tipy lehátok, ktoré sú tu spomenuté nájdete vo vyhľadávači nábytku a interiérových doplnkov BIANO.

Varte a grilujte vonku

Či už varenie milujete, alebo s ním bojujete, na čerstvom vzduchu si užijete prípravu pokrmov na dvesto percent. Ak máte záhradnú kuchyňu, gril alebo vonkajšie ohnisko, môžete si z prípravy jedla urobiť zábavnú činnosť vonku, ktorá vás dobije energiou.

Z8hrada a relax grilovanie

Gril má na záhrade dnes už kdekto. Zanedbanou záležitosťou sú vonkajšie ohniská, na ktorých si jedlo môžete pripraviť dokonca celoročne a to v oveľa širšom rozsahu, než pri grile.

Relaxujte prácou na záhrade

A pretože pobyt na čerstvom vzduchu vám dodá energiu ako máločo, ešte sa pri ňom trocha zdržíme. Skúste relaxovať pri zmysluplnej činnosti. Ideálne je na to pestovanie rastlín. Nastáva vhodný čas na to vdýchnuť záhrade znova život. Je načase hrabať lístie, zastrihnúť kríky, presadiť kvety v kvetináčoch, či zasadiť bylinky, ktoré môžete používať dennodenne do jedla a nápojov.

priesady a sadenie

Pre ideálny výsledok sa budú hodiť veľké kvetináče, ktoré umiestnite napríklad na terasu alebo na balkón k vonkajšiemu posedeniu. Z rastlín sa tak budete tešiť celé leto. Nezabudnite ale ani na menšie hrantíky a kvetináče, do ktorých môžete zasadiť menšie sadeničky a bylinky. Ak chcete si ušetriť prácu, voľte samozavlažovacie kvetináče, ktoré sa o pravidelné zavlažovanie postarajú samé.

Nezabudnite na priestor na hranie

Relax zónu môžete vytvoriť aj pre svoje deti. A to nie hocijakú. Popustite uzdu svojej fantázii a spravte im hrací kútik plný zábavy a dobrodružstva. Koniec koncov, na takej trampolíne sa môžete vyblbnúť aj vy. Tak nenechajte endorfíny čakať.

Trampolínou ale zábava na záhrade nekončí. Podľa záľub vašich ratolestí vyberajte aj medzi ďalšími obľúbenými produkty: hojdačkou, šmykľavkou, skákacími hradmi alebo pieskoviskom. Čas na vonkajšie hry môže začať! Ich výhodou je najmä to, že kým sa deti budú šantiť, vy ich môžete očkom sledovať z lehátka s obľúbenou knihou v ruke.

Záhrada a relax

Oddych je rovnako dôležitý ako tvrdá práca na sebe či pohyb, alebo zdravá strava. Na to by ste nemali zabúdať. Pýtate sa prečo? Viac sa dočítate tu.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu