5 dôvodov, prečo si vybaviť okná vonkajšími žalúziami

Vonkajšie tieniace technológie už v dnešnej dobe nie sú žiadny luxus, ale skôr nevyhnutnosť. Znížiť energetickú náročnosť domov, ale aj administratívnych objektov či iných budov pomôžu aj tieto zdanlivé maličkosti.

externé žalúzie

Žalúzie však majú viacero zaujímavých výhod, o ktorých si v našom článku a pre váš lepší prehľad niečo povieme.

Efektívne tienenie v lete

Najčastejším dôvodom inštalácie vonkajších tieniacich systémov je ochrana pred letnými horúčavami. Vonkajšie žalúzie sa inštalujú pred okno, takže slnko sklo nerozpáli a interiér sa prehrieva podstatne menej. Žalúzie vám umožnia aj plynulo regulovať lamely a presvetlenie miestnosti. Výhodou žalúzií je, že umožňujú vetranie aj keď sú stiahnuté, treba iba zvoliť správny náklon lamiel.

Úspora pri vykurovaní

Vonkajšie žalúzie zlepšujú tepelnoizolačné vlastnosti skiel, takže v zimnom období vám bude z interiéru unikať menej tepla. Samozrejme, ide o situáciu, kedy sú žalúzie zatiahnuté. Čím menej tepla budete strácať, tým menšie nároky na vykurovanie vám budú vznikať, a tým pádom ušetríte.

Moderné a praktické žalúzie

Žalúzie sú moderné a praktické riešenie nielen pre rodinné domy, ale aj pre komerčné a administratívne objekty. Ide o výrazný prvok fasády, ale vzhľadom na veľký výber farieb a prevedení určite nájdete tie správne aj pre váš dom.

Žalúzie sú odolné

Keďže vonkajšie žalúzie sú vystavované vplyvom počasia, musia byť odolnejšie aj masívnejšie ako interiérové žalúzie. Ak si vyberiete kvalitné žalúzie, zo špeciálnych materiálov, budú vám slúžiť dlhé roky, ale pochopiteľne si vyžadujú aj určitú údržbu.

Vyššia bezpečnosť

Ak si objednáte žalúzie s lamelami v tvare S alebo Z, dosiahnete celistvejšiu vrstvu pri úplnom zatiahnutí. Okná tak budú lepšie chránené pred nečistotami aj poškodením. Pozor treba dávať pri silnom vetre, pretože vonkajšie tieniace prvky majú určite limity pokiaľ ide o odolnosť voči vetru.

Zdroj obrázku: U. J. Alexander / Shutterstock


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu