6 šikovných riešení, ako optimalizovať úložný priestor v modernej kuchyni

Chcete vyťažiť zo svojej kuchyne čo najviac a zároveň zachovať jej moderný vzhľad? Kuchyňa plní mnoho funkcií – ide o kompaktnú miestnosť, v ktorej trávime čas s rodinou a priateľmi, varíme a skladujeme množstvo vecí, od tých konzumných až po kuchynské spotrebiče a iné náčinie. Úložný priestor preto hrá dôležitú rolu. Aké praktické riešenia ponúkajú moderné kuchyne?

Multifunkčné kuchynské ostrovčeky

Neodmysliteľnou súčasťou moderných konceptov kuchýň sú kuchynské ostrovčeky. Pri ich projektovaní myslíte na potrebu dodatočného úložného priestoru, rovnako aj pracovnej plochy, a navrhnite ich tak, aby disponovali zásuvkami či skrinkami – ideálne s moderným systémom bezúchytkového otvárania (Push-Pull). Alternatívou môže byť aj voľne stojaci ostrovček.

 Priestor v kuchyni

Zdroj foto: ALDECA studio / Shutterstock.com

Otvorené police

Kým donedávna boli spojené skôr s provence kuchyňami, dnes sú obľúbené aj v moderných interiéroch kuchýň. Môžete sa vyhrať s materiálom, povrchovou úpravou a nezabúdajte ani na zadný panel – stena za policami môže byť oživená farebnou tapetou alebo byť tón v tóne zladená s policami.

Vysoké výsuvné jednotky a skryté systémy

Praktické riešenie pre vašu modernú kuchyňu, ktoré využije priestor na maximum a zabezpečí čistý vzhľad. Hovoríme o vysokých výsuvných jednotkách, najčastejšie špajziach, ktoré siahajú až po strop. Vďaka jednoduchému výsuvnému systému sa poľahky dostanete k uskladneným potravinám.

Kuchynské linky s integrovanými spotrebičmi

Projektujete kuchyňu od základov? V tom prípade zvážte možnosť vstavaných spotrebičov (chladnička, rúra, mikrovlnná rúra), ktoré nebudú zbytočne zaberať podlahovú plochu, ale namiesto toho využijú aj vertikálny priestor. Okrem praktickej stránky zabodujete aj z pohľadu úhľadného moderného dizajnu.

Praktické doplnky do rohových skriniek

Každý centimeter sa v kuchyni zíde. Častým prvkom v moderných kuchyniach sú aj rohové skrinky – prístup do ich zadnej časti je však častokrát náročný. Pre uľahčenie môžete investovať do rôznych výsuvných mechanizmov a otočných stojanov.

Priestor v kuchyni

Zdroj foto: RYosha / Shutterstock.com

Zásuvkové spodné skrinky

Zásuvky sú z pohľadu organizácie a možnosti ukladania jednotlivých predmetov výhodnejšie ako klasické skrinky – hlboké zásuvky poskytujú možnosť ukladať hrnce či panvice na seba a po úplnom vysunutí zabezpečujú ľahší prístup do zadnej časti tohto priestoru.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu