Ako správne vybrať gril – ktorý je ten pravý?

Sezóna grilovania odštartovala! Ako si vybrať správne gril, tak aby bolo ugrilované rýchlo, chutne, šťavnato, a zároveň aby sme nestrávili viac času údržbou? Je potrebné si najprv odpovedať na otázky kde budete gril používať. Na záhrade, balkóne, budete s ním cestovať na chatu či nosiť do parku na piknik? Využijete gril celé leto alebo len výnimočne?

Z8hrada a relax grilovanie

Do mesta či na menší balkón

Elektrický gril zaberá minimum miesta a odpadá starosť s dokupovaním „paliva“ – stačí zapojiť do elektrickej siete. Príprava na ňom je rýchla, takže  si na ňom môžete ugrilovať aj len večeru po práci. Okrem toho že nezaberá veľa miesta, sa veľmi ľahko aj udržiava. „Pri výbere dbajte na to aby bol dobre vybavený. Mal by disponovať spodnou miskou na zachytávanie oleja, horným zaklapávacím krytom, kvalitným roštom a možnosťou regulácie výkonu,“ vraví Zuzana Ondrášová, za spoločnosť Tescoma.

Grilovanie jedným stlačením

Plynový gril rozpálite ale i vypnete stlačením jedného tlačidla, čo umožňuje rýchlu prípravu jedál. Vybrať si môžete medzi dvoma grilovacími systémami: na lávových kameňoch alebo oceľových profiloch. Treba rátať s vyššou prvotnou investíciou, ale pri častom používaní sú prevádzkové náklady porovnateľné, možno aj nižšie ako pri grile na drevené uhlie. Musíte mať vždy po ruke rezervnú plynovú fľašu. Je potrebné dodať, že robustnejšia konštrukcia si vyžaduje dostatok priestoru.

Stavte na klasiku

Gril na drevené uhlie sa považuje sa za starú dobrú klasiku. Dnes už aj v tejto kategórii nájdete spoľahlivé grily s perfektnou konštrukciou a kvalitným prevedením, ktoré vás nebudú obťažovať otravným dymom a rozpália sa skôr, ako by ste čakali. Výhodou je možnosť zaúdenia potravín a nezameniteľná chuť i aróma, ktorú umožňuje jedine grilovanie na otvorenom ohni.

grilované mäso

Uhlie alebo brikety?  

Brikety horia pomalšie, preto sa viac hodia na prípravu jedál, ktoré vyžadujú dlhší čas grilovania. Drevené uhlíky horia veľmi rýchlo, zvoľte ich v prípade špecialít, ktoré nevyžadujú dlhú tepelnú úpravu.

Pizza ako bonus

Keramický gril je ďalšou možnosťou, pričom na ňom okrem šťavnatého masa a zeleniny pripravíte i nadýchaný chlieb, voňavú pizzu či sladké buchty. Výhodou je že spotrebuje málo uhlia, dobre sa čistí a grilovať na ňom zvládne aj úplný začiatočník. Nevýhodou je vysoká cena a hmotnosť.

Tip – Power gril PARTY TIME

Ideálnym parťákom na grilovačku na záhrade, balkóne, v kempe či parku  je gril PARTY TIME od Tescomy. Tento kompaktný a výkonný gril je navrhnutý tak, aby vám umožnil začať grilovať v priebehu piatich minút. Vďaka unikátnemu tvaru šťava z jedla nekvapká do uhlíkov, ale do nerezovej nádoby, čím sa minimalizuje nepríjemný dym. Či už sa chystáte na záhradnú párty, rodinný výlet do kempu alebo na piknik v parku, gril ľahko prenesiete kamkoľvek potrebujete. Užite si rýchle, pohodlné a bezdymové grilovanie kedykoľvek a kdekoľvek s Power grilom PARTY TIME od Tescomy.

gril elektrický tescoma


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu