Pohodlná hotelová posteľ u vás doma? Skúste Gemini od Drevony

Hotelová posteľ v dobrom hoteli je neraz jedným z prvkov, ktoré tvoria celkový dojem z ciest a dovoleniek, aj dôležité spomienky. Tie poctivé hotelové postele musia veľa vydržať, spia na nich ľudia rôznej váhy, zachovávajú si svoju kvalitu. Hotelová posteľ sa od klasickej spálňovej postele líši niekoľkými prvkami. Možno ste sa nad nimi nikdy nezamysleli, no posteľ v hoteli má vyššie nároky na kvalitu, stálosť a neponúka pritom úložný priestor. Svoju dôležitosť pri nej hrá aj dizajn, rovnako ako prístupnosť pre výmenu posteľnej bielizne. Zároveň dovoľuje personálu meniť jej polohu, prípadne spájať jednolôžka do manželskej postele. Niečo také sa podarí za pár sekúnd.

Drevona gemini hotelová posteľ typ bez roštov

Komfort postelí, aké sú bežnou výbavou lepších ubytovacích zariadení, sa dá dopriať aj doma. Slovenský výrobca nábytku Drevona využil skúsenosti pri výrobe hotelového nábytku a ponúka tento sortiment aj v bežnom predaji pre bežné domácnosti. Záujem verejnosti o tento druh postelí pritom nemusí byť len o túžbe dopriať si luxusný spánok ako v hoteli. Môže ísť aj o záujem o dizajn, posteľ bez roštu, alebo len posteľ, ktorá výborne poslúži v každej spálni, kde si domáci dizajnér potrpí na plachtách, posteľnej bielizni, prehozoch a celkovom pohodlí. Tieto postele sú o pohodlnosti a práve riešenie od Drevony tento sortiment približuje bežnej domácnosti.

Benefity hotelovej postele v bežnej domácnosti

Nasledovné výhody sú výhodami hotelových postelí, no priamo sedia aj na postele, ktoré slovenský výrobca uvádza ako DREVONA® GEMINI. Čo na týchto lôžkach môžeme oceniť a aj oceňujeme?

Konštrukcia

Ak nie ste odkázaní na úložný priestor a v posteli ho nepotrebujete, tento druh postele priestor a otváracie krídlo neponúka. Priestor pod posteľou je prístupný robotickému vysávaču, aj klasickému vysávaniu, keďže posteľ je na nožičkách. Dovoľuje tak bežnú údržbu priestoru. Nožičky je pritom možné vybrať si z viacerých odtieňov. Poťah z elegantnej čiernej pôsobí luxusne. Tvorí ho polyesterová látka Terra s vodeodpudivou úpravou. Materiál príjemný na dotyk, jemný lesk a aj „značka“ tomu dáva punc.

Základ postele je jej korpus. Samostatne je predávaný matrac, ktorý si vyberáme podľa preferencií, alebo typu chrbtice. Matrac sa vďaka protišmykovej vrstve neposúva a ani nepoužíva rošt. Ako bezroštová posteľ ponúka viac.

Drevona gemini hotelová posteľ typ bez roštov

Jednolôžko ponúka veľkorysú nosnosť až 200 kilogramov, čo samo o sebe je jasným dôkazom robustnosti a odolnej konštrukcie postele.

Drevotrieskový čalúnený rám má spevňovaciu bukovú výstuhu. S jednotlivými dielmi sa veľmi dobre manipuluje, skladujú sa, prenášajú jednoducho a netvoria tak zásadný problém pri sťahovaní. Pri vybavovaní hotelov zariadením, ako aj upratovaní hotelových izieb sa tento druh postelí osvedčil (ak u personálu všetkých pohlaví, generácií a fyzických schopností).

Variabilita, možnosti a diely

Priamo Gemini od Drevony ponúka dva varianty a ďalšie možnosti. Sú nimi:

Jednolôžko: posteľ 90×200 použiteľná ako prístelka, bežná posteľ, ale pokojne môže ísť o dvojicu týchto postelí, ktoré spolu ihneď tvoria plnohodnotné dvojlôžko. Presné rozmery sú: šírka: 91 cm, dĺžka: 201 cm, výška: 30 cm vrátane 14 cm nožičiek.

Dvojlôžko: Hotelová posteľ je tvorená dvoma lôžkami. Ich rozdelením vznikajú ihneď dve samostatné postele, ktoré sú z akejkoľvek strany použiteľné pre zachované celoobvodové čalúnenie. Nemusíte tak otáčať posteľ tak, aby nepôsobila nevzhľadne. Na výber je variant s nižším čelom, vyšším čelom, aj bez čela. Presné rozmery sú: šírka: 182 cm, dĺžka: 201 cm, výška: 30 cm vrátane 14 cm nožičiek.

Drevona gemini hotelová posteľ typ bez roštov

Dokúpiteľné:

Postele majú v baleniach svorku, ktorá dokáže dve postele spojiť do jednej dvojlôžkovej. Svorka je tak poistkou, že postele zostanú za každých okolností pri sebe.

Postele do chaty, penziónu, aj horskej chaty

Akýkoľvek lepší penzión, chata, alebo vlastné ubytovacie zariadenie pre náročnejších návštevníkov môže mať posteľ, aká bude tvoriť časť z celkového zážitku. Tým, že je pomerne jednoduché prenášať spodný korpus, matrac a ďalšie diely postele napríklad po schodoch, alebo do horského terénu, prípadne naukladané v transportnom priestore, dovoľujú viac. Pritom aj ponúknu viac.

Spodný korpus postele je dodávaný tak, že postačí už len naskrutkovať nožičky. K tomu nie je nutné žiadne náradie. Vynášanie takejto postele netvorí tak zásadný problém aj na vyššie poschodia bez výťahu, ako pri váľandách.

Vedeli ste?

Presne pre tieto postele existuje rozsiahla ponuka posteľných prehozov, textilných materiálov a dizajnov. Sú v bežnom predaji, oslovia nás vzhľadom, ale vzorové postele sú veľmi často práve hotelového typu. Mnohé textilné vychytávky, ustlané postele, deky, plachty a podobne vytvárajú na vzorových príkladoch viac ako len jednu hornú vrstvu. Na bežných posteliach s rámom často mnohé vychytávky zanikajú, alebo rám postele skrývajú, čo môže byť pre vašich hostí pri niektorých dizajnoch postelí malý risk. Hotelová posteľ má hrubý matrac a posteľná bielizeň, obliečky, vankúša a celá výbava postele dostáva celkom iný rozmer.

Pripočítajme k tomu jednu zásadnú vlastnosť tohto druhu matraca a postele. Nemá rám, čo znamená, že pre mnohých ľudí s citlivými kolenami a tých, ktorí do postele radi skáču, bude výhodou. Neobsahuje čelá, pružiny a diely, ktoré by mohli vŕzgať pri každom pohybe. Tieto postele sú považované za pohodlné aj pre ticho, ktoré ponúkajú. Matrac môže dýchať, môže sa vetrať a akýkoľvek pokus o upratovanie či údržbu sa pri posteli hotelového typu spája s rýchlosťou a dobrou prenášateľnosťou.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu