Ako Vám kvalitný filter do vírivky pomôže ušetriť?

Vo svete víriviek platí, že čím kvalitnejšia vírivka, tým menšie sú jej prevádzkové náklady. Prvotná investícia je teda vyššia, ale v konečnom dôsledku ušetríte. Vplyv na prevádzkové náklady má množstvo vecí, vrátane filtra do vírivky. Ako konkrétne ich filter do vírivky ovplyvňuje, koľko zaplatíte za jej prevádzku a ako tieto náklady čo najviac znížiť?

filter do vírivky

Ako filter do vírivky ovplyvňuje náklady na prevádzku?

Filter do vírivky má na prevádzkové náklady vírivky vplyv hneď z viacerých dôvodov. Filter je nevyhnutnou súčasťou každej vírivky, udržuje v nej čistú vodu, peknú a predovšetkým zdravú. Kvalitné filtre do vírivky znižujú náklady na úpravu vody. Vďaka nim nemusíte vodu tak často meniť alebo chemicky upravovať. Filter má navyše vplyv aj na funkčnosť čerpadiel či hydromasážnych trysiek. Tá môže byť kvôli usadeným nečistotám znížená alebo môže dokonca dôjsť k poškodeniu týchto súčiastok. Ich oprava alebo dokonca výmena Vás vyjde na nemalé peniaze. Nehovoriac o tom, že kúpeľ vo vírivke so zle fungujúcimi filtrami, čerpadlami aj hydromasážnymi tryskami neposkytuje také účinky, kvôli ktorým ste si vírivku kupovali.

Dôležitá je správna starostlivosť o filter do vírivky

Na zaistenie čo najdlhšej a najlepšej funkčnosti filtra do vírivky je nutné, aby ste ho pravidelne čistili. Tento krok údržby o vírivku rozhodne nepodceňujte. Znečistené filtre spôsobujú vyššie náklady na energiu, pretože čerpadlá vo vírivke musia pracovať na oveľa vyšší výkon. To tiež znižuje ich životnosť. Čistenie filtra do vírivky musíte vykonávať nielen pravidelne, ale predovšetkým opatrne a zároveň dôkladne. Budete na to potrebovať aj nejaké chemické prípravky, ktoré filtre správne vydezinfikujú a veľa vody. Možno sa pýtate, či také čistenie, ktoré by ste mali vykonávať každý druhý týždeň, nezvyšuje náklady na prevádzku vírivky? Odpoveď je bohužiaľ áno. Na čistenie väčšiny bežne dostupných filtrov budete potrebovať veľa času, peňazí aj energie. Našťastie, ale existujú aj typy filtrov do vírivky, ktoré Vám pomôžu čo najviac ušetriť.

Špeciálny filter do vírivky, s ktorým ušetríte

Bežný kartušový filter má životnosť približne rok a mali by ste ho dvakrát za mesiac poriadne opláchnuť pod tečúcou vodou, pokiaľ nebude dokonale čistý. Ani to Vám ale nezaručí, že ste filter do vírivky zbavili všetkých mikročastíc a baktérií. K tomu Vám pomôže iba dezinfekčný prípravok, v ktorom filter necháte ideálne cez noc. Špeciálny Royal filter do vírivky má životnosť niekoľko rokov a na jeho dôkladné vyčistenie stačí, keď ho hodíte do práčky. Tento filter do vírivky od WELLDO sa skladá z filtračného valca a filtračného média, ktoré je možné prať v práčke na 30°C, bez použitia akýchkoľvek pracích prostriedkov a pokojne na rýchly 15-minútový program. Za minimálne náklady a do 20 minút máte filter ako nový.

filter do vírivky

Výhody tohto filtra zďaleka nekončia

Špeciálny filter do vírivky Vám nielen pomôže znížiť prevádzkové náklady vírivky, ale oproti iným typom filtrov je aj účinnejší. Jeho filtračné médium odfiltruje nečistoty o veľkosti už od 3 mikrónov. Bežné filtre zvládnu odfiltrovať až 10 násobne menšie množstvo nečistôt. Tento špeciálny filter do vírivky hravo odstráni oleje, tuky, močovinu, biologické nečistoty a ďalšie okom neviditeľné nečistoty. Vďaka tomu nebude nutné tak často čistiť vodu vo vírivke a zníži

sa aj Vaša spotreba chemických prípravkov na úpravu vody. Údržbou vírivky strávite oveľa menej času, ktorý môžete venovať úžasným chvíľkam v nej. Je to práve náročná a zdĺhavá údržba, ktorá majiteľa vírivky odradí od toho, aby ju vykonával pravidelne a dôkladne. Vďaka špeciálnemu filtru do vírivky od WELLDO, Vám ale tieto starosti odpadnú a budete si môcť svoju vírivku vychutnať naozaj naplno.

(foto Adobe Stock od welldo.sk)


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu