Ako vyzerá interiér v rustikálnom štýle?

Ako vyzerá moderný interiér? Jednoduché tvary, čisté línie, neutrálne farby. Zdá sa vám, že opisujeme minimalistický štýl? V podstate áno, keďže minimalizmus je v súčasnosti suverénne najrozšírenejším štýlom interiérového dizajnu.

rustikálna jedáleň

Ozdobné prvky, ktoré pretrvávajú stáročia a stále vyzerajú skvelo

Stále sa však nájde dostatok ľudí, ktorým viac vyhovuje zariadenie interiéru s rôznymi historickými prvkami. A práve pre týchto ľudí je tu krásny rustikálny nábytok. Práve historické prvky sú to, čím sa rustikálny nábytok vyznačuje.

Aj keď niekto môže povedať, že rustikálny štýl patrí do minulosti, dá sa nato pozrieť aj z opačného pohľadu. Rustikálny nábytok v sebe kombinuje prvky, z ktorých niektoré naozaj vznikli už pred niekoľkými storočiami. Avšak to, že sú stále využívané aj dnes, práveže svedčí o ich nadčasovosti.

A pritom neplatí, že všetky rustikálne kusy nábytku musia byť bohato zdobené. Nájdete aj modernejší nábytok jednoduchších tvarov, ktorý stále svojim vzhľadom dáva najavo, že patrí do kategórie rustikálneho nábytku.

Rustikálny interiér je viac, než len nábytok

Mať domov v rustikálnom štýle však nie je len o tom kúpiť si rustikálny nábytok a prípadne podobne ladené doplnky ako napríklad rustikálne zrkadlá. Ak chcete dosiahnuť skutočný súlad, je potrebné pozerať sa na miestnosť ako celok.

Rustikálny nábytok preto najlepšie vynikne s drevenými podlahami, ktoré môžu byť doplnené kobercami. Tie však musia byť starostlivo zvolené, aby sa hodili k rustikálnemu štýlu. Ešte viac je možné rustikálny štýl v interiéri zdôrazniť obkladmi stien z prírodných materiálov, akými sú kameň, či drevo, ale aj napríklad tehlovým obkladom. Lacnejšia alternatíva k takýmto obkladom môže byť decentná tapeta, ktorá bude pôsobiť historicky.

A aká je farebná paleta rustikálneho štýlu? V podstate by sa dalo povedať, že k rustikálnemu štýlu patria všetky prírodné farby dreva a to od svetlých až po tmavé odtiene. Vidieť to aj na drevinách, ktoré sa využívajú na výrobu rustikálneho nábytku, medzi ktorými nájdete dreviny typické pre naše územie ako aj exotické kúsky.

Zdroj obrázka: Autor: Followtheflow / Shutterstock


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu