Chcete mať nový dom čo najskôr? Montované domy sú riešenie

Motivácia ľudí presťahovať sa do rodinného domu býva rôzna. Často napríklad túžba odsťahovať sa z rušného sídliska, mať súkromie, či prípadne rozšíriť priestor na bývanie pri narodení dieťaťa. Pre relatívne veľkú skupinu ľudí je aj podľa dát jednou z priorít bývať v novom rodinnom dome čo najskôr. Nikomu sa nechce čakať rok-dva, kým uvidíme to, na čo sme si už vzali hypotéku, ktorú treba splácať. Poznáme riešenie.

montované domy

Riešením sú montované domy

Čas potrebný na stavbu nového domu a presťahovanie sa výrazne skrátia montované domy na kľúč, ktoré patria k významným trendom súčasnosti. Kratší čas na ich výstavbu nie je jediným benefitom oproti klasickým murovaným rodinným domom. Výhod a dôvodov, prečo sú montované domy také obľúbené, je oveľa viac. Ak sa však rozprávame o našej téme, tak áno, montované domy vyrastú za oveľa kratší čas než tie klasické murované. Priemerný čas výstavby sú štyri mesiace.

Nižšia spotreba energií

Charakteristickým prvkom pre montovaný dom či bungalov na kľúč je nižšia energetická náročnosť. Takýto dom ročne spotrebuje 15 až 50 kWh na meter štvorcový, pričom spotreba môže byť oproti klasickému domu až o polovicu nižšia! A to už je rozdiel, nad ktorým sa oplatí uvažovať. Súčasťou montovaných domov či bungalovov je zateplenie minerálnou vlnou, rekuperačný systém či využívanie tepelného čerpadla. Týmto prospejete nielen svojej peňaženke, ale aj životnému prostrediu.

Individuálne alebo katalógové

Zaujímavosťou montovaných domov a bungalovov je, že už na začiatku presne viete, ako bude dom vyzerať a čo vás bude stáť. Pri výbere projektu máte dve možnosti – buď vychádzať z katalógových, čiže všeobecnejších návrhov, alebo z individuálnych projektov doslova na kľúč. Aj v tomto je výhoda v tom, že každý si môže zvoliť to, čo mu finančné možnosti umožnia.

Zdroj obrázka: KB_3 / Shutterstock.com


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu