Sen modernej dámy: Krásny a priestranný šatník, ktorý dýcha luxusom!

Čarovné miesto plné nádherných šiat, drahých kabeliek a elegantných lodičiek. Moderný a priestranne zariadený šatník. Tak o tomto sníva asi každá z nás. Nejednej žene sa silno roztlčie srdce pri pomyslení na zariaďovanie vlastného šatníka. Nie vždy však potrebujete obrovskú vyhradenú miestnosť. Riešením môže byť aj menší priestor, stačí len poznať tie správne tipy a triky, ako ho správne nadizajnovať.

Skriňa odevy

Do detailov premyslené

Hlavným cieľom každého šatníka je vytvoriť veľký úložný priestor, ktorý vašu domácnosť odbremení od mohutných preplnených skríň.

Poďme na to pekne od začiatku. Pri zariaďovaní šatníka je najvýhodnejšou možnosťou výroba nábytku na mieru. Pri plánovaní začnite nákresom a rozmiestnením priestoru podľa vašich predstáv. Venujte tomu dostatok času. Nákres a plán vášho šatníka by mal obsahovať vyhradené miesto pre:

  • skrine s policovým systémom,
  • komody so zásuvkami,
  • závesné tyče,
  • poličky,
  • priestor pre uskladnenie objemnejších vecí, napr. kufre, posteľná bielizeň a pod.,
  • topánkovník.

Potešením pre každú ženskú dušu je aj toaletný stolík, ktorý môže tvoriť súčasť vášho šatníka. Samotný interiérový dizajn závisí od množstva oblečenia a doplnkov, ktoré plánujete uskladniť.

Topánkové kráľovstvo

Najlepším riešením pri navrhovaní miesta pre obuv sú mierne naklonené poličky či regály. Môžu, ale nemusia obsahovať pripravené držiaky na topánky. Najväčšou prednosťou tohto umiestnenia je dobrá vetrateľnosť, ktorá musí byť v šatníku zabezpečená. Topánky umiestňujte do dolnej, nižšej časti šatníka, kde budú vždy na očiach a bude sa s nimi ľahko manipulovať.

Myslite na to, že váš šatník by mal byť vzdušný a hlavne praktický. Aby tento priestor pôsobil otvorene a priestranne, naplánujte si vopred všetky detaily. Prajeme vám radosť a potešenie z každého vstupu do vášho šatníka.

Zdroj obrázka: New Africa / Shutterstock.com


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu