Robotický vs. tyčový vysávač: Aké majú výhody?

Postupne v obľúbenosti Slovákov vytláčajú klasické vysávače práve tie modernejšie a hlavne pohodlnejšie prevedenia. Aké výhody majú jednotlivé tyčové a robotické vysávače, ktoré disponujú viacerými funkciami.

robotický vysávač

Na trhu možno nájsť veľké množstvo vysávačov, ktoré ponúkajú čoraz lepšie funkcie. Vďaka týmto doplnkom sa stane vaše upratovanie pohodlnejšie a možno aj rýchlejšie. Čo vám prinesú robotické a tyčové vysávače?

Robotický vysávač vás nechá oddýchnuť si

Ide o jeden z najužitočnejších výrobkov do domácností v 21. storočí. Robotický vysávač 2v1 či v iných prevedeniach disponujú naozaj zaujímavými funkciami. Spomenúť možno napríklad ovládanie pomocou mobilného telefónu. Stačí vám si len stiahnuť konkrétnu aplikáciu a spárovať vysávač s mobilom. Zaujímavo znie aj odložený štart, vďaka ktorému môže tento pomocník upratať aj keď práve nie ste doma. Medzi najväčšie výhody ale patrí fakt, že upratovanie svojim spôsobom zvládnu úplne za vás. Ak siahnete po kvalitných značkách, môže vás pozitívne prekvapiť vysoký výkon, ale aj unikátne technológie. To všetko určite zaručí ideálnu čistotu vášho domova. Pre tých náročnejších je k dispozícii laserová navigácia a sacie výkony na úrovni až 10 000 Pa či výber miestnosti na čistenie. Pozor si dávajte na čistenie pod nízkym nábytkom, kde sa nemusí pri všetkých prevedeniach zmestiť. Limitovať vás môže aj menšia nádoba na nečistoty ako pri tyčovom alebo klasickom vysávači.

Skvelým pomocníkom je tiež tyčový vysávač

O niečo využívanejší typ vysávača, ako ten robotický, je práve tyčový. Napríklad taký tyčový vysávač 3v1 sa stane obľúbeným každodenným pomocníkom so zaujímavými funkciami. Ak od neho vyžadujete vysávanie aj v ťažko dostupných miestach, rohoch alebo na schodoch, v tomto smere nad robotickým vysávačom určite vyhráva. Pri ich výbere prihliadajte na sací výkon, akumulátorové prevedenia vám umožnia vysávanie po dobu viac ako hodinu aj bez zavádzajúcich šnúr. Niektoré tyčové vysávače disponujú aj funkciou mopu. Výhodou je pri niektorých modeloch aj LED prisvietenie, vďaka ktorému lepšie vidíte prach a nečistoty na zemi.

Pre ktorý model sa rozhodnete vy?

Zdroj obrázku: Lipatova Maryna / Shutterstock (FUT)


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu