Spríjemnite si váš každodenný spánok v novom prostredí

Starosti bežného dňa dokážu byť niekedy poriadne náročné. Či už vás stresuje zamestnanie, skúškové obdobie alebo malé deti, odpočinok je určite tým, na čo sa doma tešíte najviac. Spánok je najväčším zdrojom novej energie, ktorú potrebujete k tomu, aby ste každý deň zvládli ľavou zadnou a hlavne tým, čo váš organizmus dokonale zregeneruje. Preto je potrebné, aby bol čo najkvalitnejší.

Pohodlná posteľ je základ

Dĺžka kvalitného a dostačujúceho spánku sa v priemere pohybuje okolo ôsmich hodín, no je však nutné si priznať, že málokto si môže dovoliť tráviť koľko času v posteli. Či už sa vraciate neskoro domov, alebo odchádzate pred východom slnka, osem hodín je pre vás pravdepodobne zázrak, ktorý si doprajete maximálne cez víkendy.

Aj vďaka tomu je dôležité, aby bol všetok váš čas venovaný spánku maximálne využitý. Toho sa týka aj výberu vašej postele, pretože vaša voľba ovplyvňuje hlavne kvalitu spánku. Lacné, nespoľahlivé materiály vám okrem nedostačujúceho pohodlia môžu spôsobiť aj zdravotné problémy.

Matrac hrá veľkú rolu

Postele a matrace sú odvekí spoluhráči, ktorí idú ruka v ruke. Výberom novej postele totiž cesta za príjemnejším odpočinkom nekončí. Aj výberu matraca je totiž potreba venovať čas. Ak si v tomto smere nie ste istí, nebojte sa nechať si poradiť od skúsených odborníkov. Predsa len, oplatí sa investovať do niečoho, čo vám prinesie požadovaný efekt.

posteľ a spánok

Zdroj obrázka: Antonio Guillem / Shutterstock.com

Na svoje si príde každý

V posledných rokoch sa trh matracov výrazne rozrástol a typov tak môžete nájsť hneď niekoľko. Či už klasické penové a latexové, alebo špeciálne zdravotné. Existujú taktiež matrace kombinované, ktoré zaručujú spojenie toho najlepšieho pre váš spánok. Výber podlieha čisto vašim preferenciám, ale v prípade, že trpíte zdravotnými problémami, je na mieste poradiť sa s vaším lekárom alebo fyzioterapeutom.

Klasika, čo neomrzí

Latex rozhodne nie je novinkou, naopak si stále drží svoju popularitu. Na konte má jeden plus za druhým, či už je to dlhá životnosť, stálosť tvaru alebo bodová elasticita. Je navrhnutý tak, aby sa deformoval iba na miestach, kde je vyvinutý tlak, čím dochádza k ideálnemu prispôsobeniu k ležiacemu telu.

Hit posledných rokov

O penových matracoch ste už určite počuli. Ponúkajú pohodlie, oporu tela a taktiež si nájdu svoje miesto nielen v spálni, ale aj v hosťovskej izbe. Ich pýchou sú rozhodne špeciálne, pamäťové matrace, ktoré patria k najkvalitnejším materiálom. Veľmi často sú tvorené viacerými vrstvami, za účelom väčšieho pohodlia.

Nezabúdajte na rošty

Vedeli ste, že správne zvolené, spoľahlivé rošty môžu predĺžiť životnosť vášho matracu? Tak ako vy potrebujete oporu pri spánku, potrebuje ju váš matrac, a to v podobe roštu, ktorý sa stará o to, aby matrac udržal svoj tvar a tým pádom nebola žiadna časť nadbytočne zaťažená. Typov a druhov nájdete veľa, no ak túžite po príjemnom, mäkkom odpočinku, potom môže byť ideálnou voľbou lamelový rošt.

rošt

Zdroj obrázka: Miodrag Trajkovic / Shutterstock.com

Opora pre vaše zdravie

Rošty sa starajú o to, aby boli všetky tvarovacie schopnosti matracu využité a dodáva spolu s ním podporu celému telu. Nájsť ho dnes môžete v dvoch variantoch, a to je buď bočný alebo s možným vyklápaním. Veľkým plusom u novších typov je rozhodne možnosť polohovania, či už klasicky ručne alebo s pomocou elektrického pohonu. Dôležitým faktorom je mimo iného aj materiál, preto sa zameriavajte na rošty vyrobené z kvalitného dreva, ktoré mu zaručuje dlhú životnosť.

Rady na záver

Nie všetky typy roštov sú určené pre postele s úložným priestorom. Pred samotným nákupom si taktiež nezabudnite zistiť všetky potrebné rozmery. Vaše nové, spánkové kráľovstvo môžu doplniť drobné detaily, ako napríklad štýlové obliečky. Spolu s nimi a kvalitnou oboru vás aj pár hodín poriadne pripraví na nový deň.

Zdroj obrázku: {Antonio Guillem} / Shutterstock.com


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu