Stavebný systém Ytong: od veľkoformátových tvárnic po priečkovky

Spoločnosť Xella sa na poli inovácií orientuje ako na vývoj stavebných materiálov, tak aj na komplexné služby, ktoré optimalizujú celý proces výstavby. Súčasne nezabúda na tradičné stavebné prvky ako sú napríklad priečkovky Ytong. Z výsledkov tohto inovačného vývoja ťažia investori, architekti aj realizačné firmy, ktorí oceňujú úsporu času, materiálu a zvýšenie efektivity vo všetkých fázach projektu.

Ytong

Pre developerskú výstavbu sú ideálnou voľbou veľkoformátové pórobetónové tvárnice Ytong Jumbo, Silka Tempo alebo Ytong Priečkové panely

„Klasikou“ vo výstavbe sú priečkovky Ytong Statik, ktoré bodujú typickými prednosťami pórobetónu Ytongu a systémovým prístupom k výstavbe. Systém stavebných komponentov Ytong umožňuje postaviť celú hrubú stavbu bez rizík tepelných mostov a ku kvalitnému prevedeniu prispieva prepracované riešenie detailov.

Pre obvodové murivo sú ideálne tepelnoizolačné tvárnice Lambda YQ

S týmito tvárnicami je možné dosiahnuť hodnoty pasívnej výstavby aj jednovrstvovým murovaním bez zatepľovania. Okrem obvodového muriva a priečok, vrátane atypických tvarových segmentov, ponúka spoločnosť Xella aj schodiskové stupne, stropy a masívnu strechu, ktorá účinne zabraňuje letnému prehrievaniu. Systém dopĺňa zakladací rad tvárnic Ytong Start a ďalšie možnosti riešenia detailov, ako sú pilierové tvárnice, žalúziové kastlíky, vonkajšie a vnútorné omietky a hladené stierky.

 Silka

Priečkovky Ytong Klasik majú mnoho výhod

Základom sú dobré statické a tepelnoizolačné vlastnosti, veľkou výhodou je zachovanie technických vlastností vo všetkých smeroch. Všetky stavebné firmy si chvália ľahké a rýchle murovanie. Priečkovky Ytong sú ohľaduplné k zdraviu, v dome vytvárajú optimálnu klímu a chránia zdravie jeho obyvateľov. Ich prednosťou je tiež minimum odpadu a premyslené metódy recyklácie, zvyšky sa dajú znovu použiť vo výrobe alebo sa uplatnia v nových recyklačných materiáloch. Výroba pórobetónových priečkoviek je energeticky nenáročná, priečkovky Ytong Klasik sú tiež ohňovzdorné. Akustické riešenie Xella pre vnútorné priečky Ytong a Silka súčasne plní náročné akustické požiadavky.

Samostatnou kapitolou je veľká variabilita stavebného systému Ytong

Pri výstavbe bytových domov umožňuje developerom veľkú voľnosť v rámci klientskych zmien a možnosť ponúkať záujemcom o nové bývanie flexibilne zmeny dispozícií, priečok a otvorov.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu