Regály – Udržte váš dom aj počas sviatkov uprataný

Sviatky sú obdobím pokoja a kľudu, avšak nie vtedy ak máte veľkú rodinu či veľa vecí. Ak nechcete aby ste počas sviatkov stratili nad poriadkom v dome úplne kontrolu, skúste urobiť pár zásadných zmien.

Regály

Prospeje to nielen priestoru, ale aj vašej psychike, ktorá je práve počas týchto sviatkov veľkým chaosom značne narušená.

  1. Každá vec má svoje miesto

Pravidlo pevného a nemenného miesta kam jednotlivé veci patria je asi najlepším pravidlom, ktoré bolo na udržanie poriadku kedy vymyslené. Vec z jej miesta vyberiete, použijete, očistíte, ak je treba, a vrátite späť. Je v podstate jedno, či je to miesto v boxe alebo na polici, každý predmet sa vždy musí vrátiť do pôvodného stavu.

  1. Dostatok úložných priestorov

Dostatok úložných priestorov je v podstate základom toho, aby vôbec bolo možné poriadok urobiť. Ak sa vám v komore alebo garáži váľajú veci, Majster Regál ponúka pevné policové regály, ktoré sú vhodné na ťažké i menej ťažké predmety. Do pivnice si zadovážite regály do garáže, ktoré sú stavané aj na ukladanie gúm či ťažkého náradia. V komore vám stačia regály do špajze, ktoré sú vhodné na zaváraniny, ale ja na boxy s topánkami či iné potrebné veci.

Úložné priestory môžete doplniť aj do zbytku domu či bytu vo forme skriniek na dekorácie, políc či regálov na knihy.

  1. Každý člen domácnosti upratuje jednu izbu

Neviete sa dohodnúť na tom, kto bude upratovať? Pokojne každému členovi domácnosti prideľte jednu či dve miestnosti, ktoré bude mať neustále na starosti. Po istom čase si môžete miestnosti vymeniť.

  1. Určite si deň na veľké upratovanie

Či už sú sviatky alebo iné obdobie, upratovať je potrebné pravidelne. Nielen usadený prach na rôznych povrchoch je škodlivý. Ak si presne určíte v ktorý deň alebo dni v týždni sa bude upratovať a budete sa toho presne držať, nemôže sa stať, že by ste na upratovanie zabudli alebo ho vynechali. Ak nemáte presný upratovací deň, potom je možné dátum upratovania neustále odsúvať až kým v dome nebude skutočne neznesiteľný neporiadok.

  1. Nové veci nahradia staré

Nakoľko počas Vianoc sa do domácnosti dostáva kopec nových vecí, ktoré potrebujú svoje miesto, je vhodné im najskôr urobiť priestor. Preto vypracte veci, ktoré nepotrebujete, darujte ich alebo odvezte na skládku. Ak dovolíte, aby Vianoce prišli skôr ako budete mať vypratané, ľahko sa môže stať že novým veciam nenájdete vhodné miesto a budú sa vám v dome iba bezcieľne povaľovať a vytvárať neporiadok.

Upratovanie cez sviatky je niekedy veľmi náročné. Ak si však všetko správne zorganizujete, môže váš domov aj vďaka Majster Regál vyzerať neustále tak ako by ste ho celý práve upratali.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu